Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN’DA SU ÜRÜNLERİ KONTROL VE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

İsmail ERAVCI

Aydın’da İl genelinde su ürünleri kontrol ve denetimleri Aydın Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından devam ediyor. İl genelinde 3 bin 58 denetim yapılırken, 172 adet ceza kesildiği bilgisi verildi.

Konuyla ilgili verilen bilgide “2018 yılında Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüklerimiz su ürünleri kontrol görevlileri tarafından, İlimiz genelinde toplamda 3058 denetim gerçekleştirilmiştir. İl genelinde yapılan denetimlerde, 4/1 numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ile 4/2 numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ hükümleri uyarınca, program dahilinde ve gelen ihbarlar doğrultusunda; deniz, iç su, karaya çıkış noktaları, nakil vasıtaları ve perakende satış yerlerinde gerçekleştirilen denetimler neticesinde yasal düzenlemeler ve tebliğ hükümleri kapsamında Aydın ili genelinde toplam 172 adet cezai işlem uygulanmış, 161.029 TL. idari para cezası kesilmiştir.

Denetimler esnasında, balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanmasına yönelik gerekli uyarı ve bilgilendirmeler yapılmaktadır. Amatör ve ticari balıkçıların deniz ve iç sulardaki avcılık faaliyetlerinde 4/1 ve 4/2 numaralı tebliğlerde yer alan kısıtlamalara uymaları önem arz etmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli su ürünleri kontrol görevlileri tarafından 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında denetimler, hassasiyet ve kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.