Son Dakika

• No Posts Found

AMATÖR SÜPER LİG BİR BAŞKA BAHARA KALDI


İsmail ERAVCI

Sökespor’un Bölgesel Amatör lige çıkmasından bu yana Söke’nin Aydın Amatör Süper liginde takımı bulunmuyor. Bu sezon Söke takımları için bir şanstı. Ancak sezonu iyi değerlendiremeyen Söke takımlarının amatör süper lig heyecanı başka bahara kaldı.

Aydın Amatör Spor kulüpleri Federasyonu 2019-2020 sezonundan itibaren Aydın’da Süper ligin iki grupta oynanması konusunda karar almıştı. Bundan dolayı 4 grupta oynanan Aydın Büyükler birinci amatör küme maçlarında gruplarında şampiyon olan takımların yanı sıra ikinci olan takımlarında süper lige çıkmaları kararı alındı. Sezon başında hedeflerini süper lig olarak belirleyen 4’üncü grupta mücadele eden Söke takımları sezon sonunda hüsrana uğradılar. Kritik maçlarda puanlar kaybeden Söke takımlarının süper lig hayali başka bahara kaldı.

Geçtiğimiz hafta oynanan maçlarla Büyükler Birinci Amatör Küme 4’üncü grupta maçlar sana erdi. Son hafta oynanan maçlar sonucunda Sökegücüspor Altınkumspor’u 7-1 yenerken, grupta şampiyonluğunu haftalar öncesinden garantileyen Didimspor sahaya çıkmayan Söke Gençlikspor karşısında 3-0 hükmen galip geldi. Koçarlı Menderesspor ise son maçında deplasmanda Yenihisarspor’u 6-2 yenerek Aydın Amatör Süper ligine yükselen ikinci takım oldu. Güzelçamlı Belediyespor ise sahasında Faydenizspor’u 3-2 yendi.

İki Söke takımı Sökegücüspor ve Söke Gençlik spor sezon boyunca yakaladıkları şansları iyi değerlendiremediler. Rakipleri karşısında adeta amatör süper lige çıkmamak için her şeyi yapan iki takımın umutları başka bahara kaldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.