Son Dakika

• No Posts Found

KALDIRIM’DA YAYALARA TUZAK

İsmail  ERAVCI

Söke’de cadde ve sokaklardaki kaldırımlarda yaşanan düzensizlikler yayaları zor durumda bırakıyor. En küçük dikkatsizlikte yayalar kapaklanıp yere düşebiliyorlar. Bu durum en işlek caddelerde de böyle, sokaklarda da böyle.

Bunlardan birisi Yenicami Mahallesi Değirmen Caddesi üzerinde bulunuyor. Kaldırım üzerindeki Tedaş’a ait logar kapağının kaldırım yüzeyinden yaklaşık 10 cm. yüksek olması nedeniyle pek çok yayanın kapaklanıp düşmesine neden oluyor. Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Yenicami Mahallesi Değirmen Caddesi Mahallenin en işlek caddelerinden birini oluşturuyor. Yaya trafiği de cadde üzerinde çok yoğun. Kaldırım üzerinde bir Tedaş’a ait logar kapağı var. Logar kapağı kaldırım yüzeyinden yaklaşık 5 cm. yüksekte. Bu yüksekliği fark etmeyen vatandaşlar sık sık kapaklanıp düşme tehlikesi geçiriyorlar. Bazen düşenler de oluyor. Dizleri, elleri yaralanabiliyor. Yani tedaş’a ait bu kaldırım kapağı yayalar için tam bir tuzak. Buna bir çare bulunması gerekiyor.

Özellikle kaldırım üzerindeki kapağın bulunduğu yer kaldırımla sıfır hale getirilmelidir. Bugüne kadar düşmelerde küçük yaralanmalar oldu. Allah göstermesin insan kapaklanıp yüz üstü düşebilir. Bunun yanında kafa sert yere çarpabilir. İstenmeyen yaralanmalar yaşanabilir. Bunun için acilen bu yüksekliğin kaldırılması gerekiyor” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.