Son Dakika

• No Posts Found

HEM KURULUŞ YILDÖNÜMLERİNİ KUTLADILAR, HEM DE DERNEK BÜROSU AÇTILAR

İsmail ERAVCI

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Söke Şubesi dün hareketli saatler yaşadı. Saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına kuruluşlarının 91’inci yıldönümü nedeniyle çelenk koyup saygı duruşunda bulunan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Söke Şubesi üyeleri saat 14.00’te de Yenicami Mahallesi Değirmen Caddesi Haymanalı Düğün Salonu birinci katındaki dernek bürosunu açtı.

Çelenk Koyma töreninden sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan dernek Başkanı Remziye Özbaşlı, Cumhuriyetimizden 5 yaş daha genç olan ve adını Ulu Önder Atatürk’ten alan Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin Cumhuriyetimizle birlikte yeşerip büyüyen ve Cumhuriyetle özdeşleşmiş olan gönüllü bir yardım kuruluşu olduğunu belirterek “91.Yılımızı kutlarken, _Derneğimizin yine başarılı çalışmalara imza atmasını, Ayrıca “Emek Karşılığı Yardım” ilkesi ile insan onurunu korumayı ve her yıl verdiği Atatürk Eğitim Bursu ile de insana yatırım yapmayı hedeflemiştir.

Kuruluşundan itibaren yoksul kadınları olduğu kadar yurt çapında yardıma muhtaç herkesi eğitim, sağlık ve çalışma yaşamında destekleyen Türkiye Yardım Sevenler Derneği, geleceğe okul, yurt, huzurevi, sağlık ocağı gibi birçok kalıcı eser bırakmıştır.

Onun için el ele, gönül gönüle birlik ‘ve “beraberlik içerisinde her zamankinden daha çok çalışmanın zamanı.

Bu gün aynı zamanda Söke Şubemizin 55.yılını kutlamanın ayrı bir onur ve gururunu yaşıyoruz”dedi.

Dernek üyeleri Cumhuriyet Meydanından toplu olarak Yenicami Mahallesi Değirmen Caddesi Haymanalı Düğün Salonu altındaki dernek bürosuna geçtiler. Burada saat 14.00’te dernek bürosunun açılışı yapıldı. Açılışta konuşan dernek Başkanı Remziye Özbaşlı “Derneğimiz, Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde, başarılı çalışmalar yapmaya gayret göstermektedir. Bütçemizin el verdiği ölçüde, muhtaç vatandaşlarımıza yaşlılarımıza ve öğrencilerimize maddî ve manevi sorunların en pratik en uyumlu en haklı bir şekilde çözümler aramaktadır. Büro açılışımıza katılmanız bizleri onurlandırmıştır. Yönetim Kurulumuz ve üyelerimiz adına sizlere sonsuz şükranlarımıza sunuyoruz” dedi. Dernek binasının açılışını Belediye Başkan vekili İbrahim Muslu yaptı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.