Son Dakika

• No Posts Found

AYLARDIR ARAÇ TRAFİĞİNE KAPALI


İsmail ERAVCI

Söke Atatürk Mahallesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yanındaki Bursa Sokağın yapılan inşaat nedeniyle sokağın aylardır araç trafiğine kapalı tutulduğu belirtilirken, Burdur Sokak ve çevre sokaklarda büyük sıkıntıların meydana geldiği belirtildi. Bursa Sokağın kapalı olması nedeniyle Aydın Caddesinin yükününde arttığını söyleyen mahalle sakinleri, sokağın bu kadar uzun süre kapalı tutulmasını bir anlak veremediklerini söylediler.

Özellikle sabah saatlerinde Aydın Caddesinde büyük bir trafik yoğunluğunun yaşandığını söyleyen sokak sakinleri “Sürücüler Aydın Caddesindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla Burdur Sokak üzerinden Bursa sokağa ve ardından Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünden Tren Garı kavşağını kullanarak, hemzemin geçitten Adnan Kahveci Caddesine çıkıyordu. Aydın istikametine gidecek olan veya şehir merkezine gelecek olanlarda Yine Adnan Kahveci Caddesinden Şehit Abdullah Aydın kavşağından Sekiler caddesini kullanarak şehir merkezine çıkıyorlardı.

Bursa sokağın trafiğe kapatılmasıyla birlikte Burdur Sokak devre dışı kaldı. Burdur Sokak üzerindeki araçlarda zorunlu olarak Aydın Caddesini kullanmaya başladı. Araç park kavşağından dönmek durumunda kalıyor. Burdur sokak üzerinde büyük sıkıntı yaşanıyor. Durum geçici olmaktan çıktı. Alt yapı nedeniyle sağı kazdılar. Boruları döşediler, fazla kumları sokağın giriş ve çıkışını yığarak sokağı trafiğe kapattılar.

Burdur sokakta oturan bizler çile çeşmeye başladık. Bir an önce sokağın ulaşıma açılmasını istiyoruz. Aylardır bir sokak bu kadar kapalı tutulmamalıdır. Sokağı düzeltsinler ve ulaşıma açsınlar. Söke Belediye zabıtası da bu işe sessiz kalıyor. Zabıtaya görevini yapmaya davet ediyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.