Son Dakika

• No Posts Found

BACA YANGINI KORKUTTU


İsmail  ERAVCI

Dün sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanında bulunan Meydan Kokoreç Salonunda meydana gelen baca yangını çevredeki vatandaşları korkuttu. Baca yangını nedeniyle bölgeye yoğun bir duman kaplarken Aydın Büyükşehir Belediye itfaiyesi yangını büyümeden söndürdü.

Baca yangını dün saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Meydan Kokoreç Salonu’nun bacası bir anda ev aldı. Bacanın alev almasıyla birlikte çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşadılar. Hemen itfaiyeye bildirildi. İtfaiye gelene kadar çevreye baca dumanı kapladı. Neredeyse göz gözü görmez oldu. Bu arada trafik akışı durduruldu.

İtfaiyenin gelmesinden sonra baca yangınına müdahale edildi. Yangın çevreye zarar vermeden söndürüldü. İlgililer bu tür işyerlerinde bacalara kurum ve yağ bağladığını belirtilerek “Bundan dolayı sık sık baca yangınları yaşanıyor. Öncelikle bacaların sık sık temizlenmesi gerekiyor. Bacalar genelde saç oluyor ve 6 ayda bir değiştirilmesi gerekli. Çünkü sürekli havaya buharlaşmış yağ çıkıyor ve bu yağlar zamanla ateş alıyor. Baca yangınları müdahale edilmezse çevreye zarar verebilir” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.