Son Dakika

• No Posts Found

SOYLU: SÖKE’DE İKİ AY İÇİNDE UYUŞTURUCU SATICILARINI BİTİRECEĞİZ


İsmail ERAVCI

Yerel seçim çalışmalarında Cumhur ittifakı adaylarına destek vermek amacıyla dün Söke’ye ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Söke’de ilginç açıklamalarda bulundu. Uyuşturucu ile ilgili kulağına hiç iyi olmayan bilgilerin geldiğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iki ay içinde Söke’de uyuşturucunun kökünü kazıyacaklarını söyledi. Soylu iki ay içinde ciddi operasyonlar yapacaklarını belirterek, özellikle okulların çevresinde bu işi yapanlara gözdağı verdi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Savaş’ın Söke Albayrak Caddesi üzerindeki seçim bürosu açılışı için ilçeye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün saat 10.00’da Morel Düğün Salonu’nda Cumhur ittifakı Belediyle meclis üyeleri, STK ve muhtarlarla bir araya geldi.

Konuşmasının bir bölümünde uyuşturucu satıcılarını hedef alan Soylu, “Söke’den bir takım işler kulağıma geldi. Sökelilerin uyuşturucu satıcıları ile ilgili şikayetleri oldu. Buradan size söz veriyorum. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığına gerekli talimatı veriyorum. Onları anasından doğduğuna pişman ettirmezsem adım Süleyman Soylu değil. Söke’de iki ay içerisinde uyuşturucu olayını bitireceğiz. Bakalım el mi yaman, bey mi yaman görecekler” sözleri partililerinin ve vatandaşların yoğun alkışlarıyla karşılık buldu.

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili verileri paylaşan Bakan Soylu, “Bir günde 7.2 ton esrar yakaladık. Avrupa’nın 18 ülkesinin bir yılda yakaladığından daha fazla yakaladık. Cumhuriyet tarihinde böyle yakalamalar yok. Yine 1.5 ton eroin yakaladık. 2018’de toplam yakaladığımız kokain miktarı bir tondu. 2 ayda bir tonu aştık. İsim üzerindeyiz. Yine 2 ay içerisinde bin 260 ton bonzai yapılabilecek madde ele geçirdik. Çünkü çocuklarımızı zehirleyeceklerdi. Sayın Cumhurbaşkanımız ile uyuşturucu nedeniyle 941 ölen kişi sayısına ulaştığımızda koştuk, gittik; ‘Efendim burada büyük bir problem var. Ne olursunuz bu bonzai denilen kimyasal ve sentetik uyuşturucu denilen madde çocuklarımızı zehirliyor. Ailemizi bitirecek. Bu terör örgütü için önemli bir şey’ dedik. Cumhurbaşkanımız, ‘Bize gereğini yapacaksınız’ diyerek tam donanımla talimatlandırdı.  2017’de 941 kişi, 2018’deyse Adli Tıp rakamlarının Aralık ayı sonuçları hariç 491 kişi olarak bu sayıyı yarı yarıya düşürdük. Ben size bir şey söyleyeyim; 57 bin kişiyi kodese gönderdik. Hiç merak etmeyin” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.