Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN İLİ YÖRESEL OT PAZARI ANKARA’DA KURULACAK


İsmail ERAVCI

Ankara’da yaşayan Aydınlılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür derneği önümüzdeki hafta sonu Aydın’da yetişen yöresel otların tanıtıldığı ve satışının yapıldığı bir ot pazarı kuruyor. Geçen yıl birincisi yapılan yöresel ot pazarının bu sene ikincisi yapılacak.

16-17 Mart 2019 Cumartesi ve Pazar günü Dernek binasının terasında Kuyucaklı Kadın Girişimciler Kooperatifi (Kuyucak Belediyesinin destekleriyle) ÖR-KOOP, Çömden Zeytincilik ve Bozdoğan Bizim Köy Tarım Ürünleri firmalarının ürünlerinin yer aldığı “Aydın Ili Yöresel Ürünler Ot Pazarı” kurulacağı belirtildi. Dernek adresinin GMK Bulvarı Akyol İşhanı 83/3 Maltepe, (İçkale otel yanı Yapı Kredi bankasının üst katı), (demirtepe ile maltepe metro durağının ortası) olarak açıklandı.

Aydın Ili Yöresel Ürünler Ot Pazarı “ nda bulabileceğiniz ürünlerin; Kedirgen, eneş, Sarmaşık (acı ot), Dalgan (ısırgan otu), Ebegümeci, İğnelik otu, Arapsaçı, Kereviz, Enginar, Turp otu, Kırma zeytin, Siyah zeytin, Yeşil zeytin, Zeytinyağı (yeni), İncir – İncir cipsi, Kurutulmuş sebzeler (domates, biber, patlıcan vb), Cennet elma kurusu, Erik kurusu – Erişte – Turşu, Nar ekşisi, İzmir tulum peyniri (Ör-koop), Bozdoğan sucuğu, Bozdoğan gazozu, Tatlı maya gevrek, Toz kırmızı biber, Bal, Kekik suyu, Reçel çeşitleri, Kabak tatlısı, Zeytinyağlı ev sabunu, Bükme, çörek ve Aydın usulü gözleme olduğu belirtildi.

Aydınlılar Derneği yönetim kurulu Başkanı Halil Apaydın yaptığı açıklamada “Hem ihtiyaç duyduğunuz ve özlediğiniz ürünleri satın almak, hemde hemşerilerimizle sohbet etmek isteyen tüm hemşerilerimizi derneğimize davet ediyoruz. Hemşerilerimize destek ve ürünlerinin tanıtımına yardımcı oluyoruz. Amacımız burada Aydın ve Aydın ili ürünlerini en iyi şekilde tanıtmak. Aydın’daki ürünler aynı zamanda beslenme kültürümüzü gösteriyor. Bu arada derneğimizde zeybek oyunları gösterisi de yapılacak.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.