Son Dakika

• No Posts Found

ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİNDEN KERMES


İsmail Eravcı
– 

Yaklaşan 18 Mart Şehitler Haftası nedeniyle Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği dün saat 12.00’de Söke Belediye Meydanında Kermes düzenledi. Yiyecek kermesi şeklinde geçen kermesin amacının derneği tanıtmak olduğu bilgisi verildi.

Kermese Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Kütüphane Müdürü Fatih Akbaba, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Turan Günen ve vatandaşlar katıldı.

Söke Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ulvi Atmaca yaptığı açıklamada “Şehitler haftasına girdik. Bilindiği gibi 18 Mart pazartesi günü şehitler haftası etkinlikleri düzenlenecek. Şehitler haftası öncesinde böyle bir faaliyet yapmak istedik. Ne yazık ki Söke’de hala Şehitler ve Gaziler Derneği var mı diye soranlar var. Bu vatandaşlara böyle bir derneğin var olduğunu bilmelerini istedik. Hassas bir haftadayız. Derneği ön plana çıkarmak istedik. Katılan ve destek veren Başta Kaymakamımız olmak üzere herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Bütün şehitlere Allahtan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Kaymakam Tahsin Kkurtbeyoğlu “Onların sayesinde bu vatanda bağımsız ve hür olarak yaşıyoruz. Ayyıldızlı Bayrağımız onların sayesinde dalgalanıyor ve o bayrağın gölgesinde bizde yaşıyoruz. 18 Mart haftası bilindiği gibi şehitler haftası olarak kutlanıyor. Bugün Söke Şehit ve Gazi aileleri tarafından güzel bir etkinlik yapılıyor. Kermes şeklinde. Bu bir taraftan derneğin tanıtımı anlamına gelse de esasen şehitleri anma adına da güzel bir etkinlik. Ben bütün Sökelileri hem derneğimize hem şehit ailelerimize gönül desteğine vermelerine arzu ediyoruz. Maddi ve manevi devletimiz her türlü desteği veriyor ama insanlarımız çok gönüllü insanlardır. Onlarda mutlaka şehit ailelerine ve derneğimize destek olacaklardır. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.