Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE DART VE BOCCE LİGİ BAŞLADI


İsmail Eravcı
– 

Geçmişten geleceğe dart bocce projesi Söke Kaymakamlığı öncülüğünde, Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde dün saat 11.00 Özel Söke Anadolu okulları kampüsünde başladı.

24 ortaokul ve lise dengi okuldan 402 öğrencinin katıldığı lige Söke Kaymakamı  Tahsin Kurtbeyoğlu, Aydın Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Söke Gençlik spor İlçe Müdürü Turan Günen ve Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphane müdürü Fatih Akbabanın katılımıyla 1. Etap dart müsabakaları dün başladı.

Söke kaymakamlığının desteğiyle turnuvaya katılan tüm öğrencilere forma hediye edilirken, müsabakalar boyunca sporcuların yemek ihtiyacını Söke Öğretmen evi müdürlüğünce karşılanacak. Söke’nin köylerinden katılım sağlayan okullardaki öğrencilerin gidiş gelişlerini organizesini Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapacak.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu Bocce dart liginin başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada “Bu yıl Anadolu okulları ikinci defa dart ve bocce ilçe şampiyonasına ev sahipliği yapıyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz yılda bocce, dart, futbol, voleybol ve basketbolda kaymakamlık ligi kurmuştuk. 2,5 -3 ay kadar çocuklarımız bu ligde oynadılar. Bu sene bunları bilardoyu da ekledik. Bocce ve dartta saha olarak Anadolu okullarını kullanıyoruz. Onları teşekkür ediyorum. Bundan sonra da burada devam edecek. Geçtiğimiz yıl 200 sporcumuz katılmıştı bocce ve dart yarışmalarına. Bu sene 400’ü bulduk. Bu yarışmalara da önümüzdeki yıl tıpkı akıl zeka oyunlarında olduğu gibi il geneline yaygınlaştırılması ile ilgili hem il Milli Eğitim Müdürlüğümüzde, hem de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzde bir koordinemiz var.

Çocuklarımızı, gençlerimizi, insanlarımızı başta uyuşturucu olmak üzere her türlü bağımlılıktan uzak tutabilmenin en iyi yolu onlara spora ve sanat teşvik etmek Bizde Söke Kaymakamlığı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürlüğü olarak bu faaliyetlerimizi artırarak devam etmek cabasındayız. Bugün farklı bir şey dana oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürümüz Ökkeş Demir bey’de böyle bir şampiyona olduğunu duyunca oda koşa koşa geldi. Kendisine teşekkür ediyorum. Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürlüğümüzde her türlü desteği veriyor” dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.