Son Dakika

• No Posts Found

TIP BAYRAMI SÖKE’DE KUTLANDI


İsmail ERAVCI

14 Mart Tıp Bayramı önceki gün saat 17.30’da Söke Amerikan Kültür Koleji Salonunda kutlandı. Gecede Söke İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan doktor,  ebe ve hemşireler ile sağlık çalışanlarından oluşan Türk Halk müziği korosu damga vurdu.

Ses sanatçısı müzik öğretmeni Yasemin Çandır  yönetimindeki sağlık çalışanlarından oluşan koro verdiği konser izleyenleri büyüledi. Koro ekibinden ebe Çimen Kavruk solist olarak seslendirdiği türküyle izleyenlerden büyük alkış alırken gecede Dr. Ümit Boyacı, Abdurrahman Aras, Gülperi Örnek, Emir Altıparmak seslendirdiği türküleri ile geceye renk kattı.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle önce SSK Söke Dispanseri Başhekimliği yapan daha sonra Söke İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde uzun yıllar çalışarak emekliye ayrılan Dr. Kenan Öner Kara, Dr. Memduh Dağlı, Dr. Halil Fuat Sonugur’a bugüne kadar sağlık alanında hekim olarak verdiği hizmetlerden dolayı Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından teşekkür plaketi verildi.

Daha sonra Tıp Bayramı dolayısıyla şiir yazan öğrencilere Söke Devlet hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa İkizek, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aslı Candal, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esma Gürsoy tarafından çeşitli hediyeler verildi. Söke Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan doktor ve ebe hemşire sağlık çalışanlarından kurulu Türk halk müziği koro ekibi şef Yasemin Çandır’a gecenin sonunda Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından çiçek verildi. Ayrıca etkinliğe ev sahipliği yapan Amerikan Kültür Koleji Kurucusu Ömer Yaraş’a teşekkür edildi.

Gecenin sonunda tüm doktor ve ebe hemşirelerden sağlık çalışanları gününün anısına aile fotoğrafı çekilerek sona erdi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.