Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE TRSM ADINA KADIN GİRİŞİMCİLERDEN KERMES

İsmail ERAVCI

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi Adına Söke Kadın Girişimciler kermes düzenlediler. Dün Söke Belediye Meydanında saat 11.00 ile 15.00 arasında düzenlenen kermese vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Kermesten elde edilen gelirle TRSM’nin ihtiyaçlarının karşılanacağı bilgisi verildi. Kermese Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay’da katılarak kadın girişimcilere destek verdi.

Konuyla ilgili bilgi veren Söke Ticaret Odası Kadın Girişimcileri Ebru Akıska, Sebahat Tezcan ve Emine Kunduz “Söke Ticaret Odası Kadın Girişimciler olarak Söke Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi yararına kermes düzenliyoruz. Amacımız burada TRSM’de ihtiyaçları karşılamaya çalışacağız. Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi’ndeki danışanların el işi yaparken gerekli olan malzemeleri alacaklar. Buradan elde edilecek gelirle para toplayıp onlara malzeme alacağız. Elişlerinde kullanılacak malzemeler alınacak. Orada danışanların imkanları biraz daha genişletmek istedik. Böylece elişlerinde kullanacakları malzemeler daha bol olacak ve rahat çalışma imkanı bulacaklar. Bir başka amacımızda insanlar yeterince toplum ve ruh sağlığı merkezini tanımıyor. Amacımız Toplum ve  Ruh Sağılığı Merkezi’ni daha tanınır hale getirmek. “ dediler.

Henüz göreve 1 ay önce geldiklerini söyleyen Söke Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu “Bizde ilk etkinliğimizde Söke TRSM’yi destek olmak istedik. Henüz daha yeniyiz. Önümüzdeki günlerde Söke için iyi projelerimiz var. Kadınlar mutlaka iş hayatında olmalıdır. Kadınların iş hayatına katılmaları için çalışacağız. Söke’ye yararlı projeler yapmak istiyoruz. Öncelikle ihtiyacı olan kurumlara destek olacağız. 20 kişiyiz, oturup hep beraber karar vereceğiz. Zorlu ihtiyaçlardan başlayacağız” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.