Son Dakika

• No Posts Found

SAHRA ALTI ÜLKELERİ SULAMA UZMANLARI EĞİTİMİ BAŞLADI

İsmail ERAVCI

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ile TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı) Başkanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen “Modern Sulama Teknikleri, Bitki Toprak-Su İlişkileri” eğitimi Söke TAYEM’de geçtiğimiz pazartesi günü başladı. 18 – 29 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek eğitime Sahra altı ülkelerinden Gine, Mali, Moritanya, Nijer ve Senegal Tarım Bakanlıklarında çalışan 10 Sulama Uzmanı katılıyor.

Eğitimin açılış töreni, 18 Mart 2019 Pazartesi günü Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı İsa Sertkaya’nın katılımları ile gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Başkan İsa Sertkaya; Amaçlarının tarımsal üretimin vazgeçilmezi olan modern sulama teknikleri konusunda bilgi paylaşımında bulunmak olduğunu söyleyerek bundan böyle eğitim çalışmalarının başka alanlarda da devam ettirileceğini söyledi.

Açılış töreni sonrasında başlayan eğitim, TAYEM Müdürlüğündeki uzman eğitimciler nezaretinde teorik ve uygulamalı olarak sürdürülecek olup 29 Mart 2019 günü sona ereceği belirtildi.

Sahra altı ülkelerinden Gine, Mali, Moritanya, Nijer ve Senegal Tarım Bakanlıklarından modern sulama teknikleri eğitimine katılanlar geçtiğimiz Perşembe günü Söke Ziraat Odasını ziyaret ettiler. Ziyarette pamuk tarımı konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını söyleyen Söke Ziraat Odası Meclis Başkanı Hüseyin Akkoyun “Ziraat Odası işleyişinin aynı olduğunu gördük. Bu arada tarımın sorunlarının dünyanın her yerinde aynı olduğunu gördük. Görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.