Son Dakika

• No Posts Found

Kuşadası’nda olta iğnesi yutan caretta caretta kurtarılamadı

 

KUŞADASI’NDA SAHİLE VURAN VE OLTA İĞNESİ YUTTUĞU TESPİT EDİLEN CARETTA CARETTA CİNSİ DENİZ KAPLUMBAĞASI YAPILAN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

(İHA) – Kuşadası’nda sahile vuran ve olta iğnesi yuttuğu tespit edilen caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası-Davutlar sınırındaki SGK sitesi önünde sahile vurmuş yaralı bir caretta caretta gören vatandaşlar Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği(EKODOSD)’ne haber verdi. Bölgeye giden EKODOSD ekipleri, yaralı olduğu belirlenen caretta carettayı denizden çıkartıp, özel kutu içerisinde veteriner kliniğine götürdü. Röntgeni çekilen ve olta iğnesi yuttuğu belirlenen caretta carettaya EKODOSD gönüllüsü de olan veteriner Nevzat Yıldızlı tarafından ilk müdahale yapıldı. Durumu ağırlaşan yetişkin caretta caretta Dalyan Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi(DEKAMER)’ne gönderilemeden hayatını kaybederken, doku örnekleri de araştırılmak üzere Adnan Menderes Üniversitesi’ne gönderildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.