Son Dakika

• No Posts Found

ZAFER AYDIN’DA ÇERÇİOĞLU’NUN SÖKE’DE İSE LEVENT TUNCEL’İN

İsmail ERAVCI

Söke’nin yeni Belediye Başkanı Diş Hekimi Levent Tuncel oldu. Böylece CHP Söke’de üst üste dördüncü dönem Söke Belediye Başkanlığını kazanmış oldu.

Aylardır Türkiye’nin gündemini meşgul eden yerel seçimler dün yapıldı. Dün sabah saat 08.00’den itibaren sandık başlarına giden vatandaşlar oylarını kullandılar. Sökeli seçmenlerin yüzde 80’i sandığa giderek oylarını kullandılar. Hemen her yaştan seçmenler oylarını kullanırken, Söke’de seçmenin tercihi yine CHP’li adaylar oldu.

Söke Belediye Başkanlığına seçilen Dr. Levent Tuncel, oyunu eşi ile birlikte Yenikent’te bulunan İşletme Fakültesinde kullanarak, seçimlerin hem ilçemize, hem ilimize hem de ülkemize hayırlı olması dileğinde bulundu.

Sandıklar saat 17.00’den itibaren açılmaya başladı. Özellikle Söke merkezde hem ilçe belediyesi hem de büyükşehir Belediyesinde Millet İttifakı adayları Levent Tuncel ve Özlem Çerçioğlu’nun hemen hemen bütün sandıklardan önde çıktılar.

Söke İlçe Seçim Kuruluna oy torbaları saat 19.00 itibariyle gelmeye başladı. İlk torba Alirıza Ortaokulundan Söke İlçe Secim kuruluna ulaştı. Bu seçimlerin özelliği, tek zarf, tek sandık, 4 oy pusulası olarak ortaya çıkması oldu. Önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı oyları sayılırken daha sonra İlçe Belediye Başkanlığı, ardından Belediye meclis üyeliği oyları sayıldı. En son ise muhtarlık oyları sayıldı.

Pazar gecesi saat 24.00 itibariyle Söke’de sandıkların yüzde 96’lık bölümü Söke İlçe Seçim kuruluna ulaştığı görüldü. 282 sandığın kesin olmayan sonuçları belli olmuştu. Buna göre Söke’de seçime katılma oranı yüzde 81 olarak ortaya çıkarken, 72 bin 977 oy kullanıldı. Geçerli oy miktarı ise 70 bin 698 olarak ortaya çıktı.

282 sandıkta Millet ittifakı adayı Levent Tuncel 32 bin 980 oyla yüzde 46.65 orana sahip olurken Cumhur İttifakı adayı M. Beliğ Azbazdar 26 bin 583 oyla yüzde 37’lik bir orana sahip oldu. DP adayı Süleyman Toyran ise 9866 oyla yüzde 14 orana sahip oldu. SP adayı 654 oyla 0,93 ve Vatan Partisi’de 331 oyla yüzde 0,47’lik bir orana sahip oldu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.