Son Dakika

• No Posts Found

ÇOCUKLARIMIZ BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE PROJELERLE İÇ İÇE OLACAKLAR

İsmail ERAVCI
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, ilimiz Efeler ilçesi Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışını birlikte gerçekleştirdiler. Vali KÖŞGER, Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin hazırlamış oldukları proje stantlarını inceleyerek öğrencilerimizden projelerini dinledi ve ilgiyle sorular sorarak kendilerine başarılar diledi ve organizasyonda emeği geçen tüm eğitimcileri tebrik etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş yaptığı açıklamada “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları”nın ülkemizde bilim kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik olarak oluşturulan “TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı”, çerçevesinde; 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekler. Öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladık.
Bu eğitim öğretim yılında ilimiz genelinde 102 okulumuzda bugün açılışını yaptığımız bu bilim fuarı benzerleri ile okullarımızın renklendiğini ve çocuklarımızın bilimsel araştırma ve projelerle iç içe olduklarını göreceğiz. Okullarımızın bu alandaki başarıları bizleri ziyadesiyle gururlandırıyor. Projeler ve organizasyonlarda emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.