Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BELEDİYE MECLİSİNDE YENİ DÖNEMİN İLK TOPLANTISI YAPILDI

İsmail ERAVCI
31 Mart 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimler sonrasında yeni seçilen Söke Belediye Meclisi ilk toplantısını Pazar günü yaptı. Uzun yıllar sonrasında ilk defa bir meclis toplantısı Pazar günü yapıldı. Meclis toplantısına 4 siyasi parti ilçe başkanının yanısıra kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi.
Saat 12.00’de başlayan meclis toplantısına CHP’den seçilen Orhan Korkmaz mazereti nedeniyle katılmadı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, yaptığı açış konuşmasında, ilçenin sorunlarının çözümünde muhalefetinde görüşlerini alacaklarını söyledi. Oldukça heyecanlı olduğu görülen Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, ufak tefek hataları olabileceğini belirterek, bunlar için özür diledi.
Toplantıda Cumhur ittifakından seçilen AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyeleri çekimser oylarıyla dikkat çektiler. Görüşülen ilk 4 gündem maddesinde muhalefet üyeleri çekimser oy kullandılar.
İki yıl görev yapacak Meclis katip üye seçimi yapıldı. Buna göre Meclis katip üyeliklerine Neslihan Koyuncuoğlu seçildiler. Meclis birinci başkan vekilliğine Mehmet Arif Ceylan, meclis ikinci başkan vekilliğine Mehmet Mert seçildiler. 1 yıl süreyle görev yapmak üzere gizli oyla yapılan encümen üyeliklerine Mehmet Çınar, Orhan Korkmaz ve Adem Efe seçildiler.
Daha sonra Çiftçi Malları Koruma Meclisi seçimlerine sıra geldi. Belediye Başkanı Levent Tuncel yasa gereği Çiftçi Malları Koruma Meclisi seçiminde Söke Ziraat Odası ve Söke Ticaret Odası üyelerinin oy kullanması gerektiğini belirterek “ Ticaret Odası meclisinin Ankara’da olması nedeniyle meclisi Çarşamba gününe kadar açık bırakıyoruz” diyerek toplantıya ara verdi.
Söke Belediye meclis toplantısının ardından Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Ak Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Akkaya, MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, İYİ Parti İlçe Başkanı Çağlar Çelikez’i makamında ağırladı. Bir araya gelen 4 siyasi partinin ilçe başkanları Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e destek sözü verdiler. Söke için birlik ve beraberlik mesajı veren Söke’nin CHP, MHP, İYİ Parti ve Ak Parti İlçe Başkanları Söke’ye hizmetlerin gelebilmesi için yeni dönemde birlikte hareket edeceklerini dile getirdiler.
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel Söke’deki siyasi partilerin İlçe Başkanlarını makamında ağırlamaktan mutluluk ve onur duyduğunu belirterek “Yeni dönemde MHP İlçe Başkanımız, Ak Parti İlçe Başkanımızın her konuda bizimle mutabık olacağı bir dönem olacağını düşünüyorum. Söke’nin yararına olan tüm konularda iş birliği içinde olacağız. Onların da düşüncelerinin tamamının Söke’nin yararına olduğunu biliyorum. Bize destek olacaklarını biliyorum. Tabi ki doğruyu bulma anlamında ufak tefek tartışmalarımız da olacaktır. Sonuçta Söke için ortak paydalarda birleşeceğimizi biliyorum. Önümüzdeki dönem Söke tüm partileriyle çok güzel bir süreç yaşayacak. Söke bu dönem istediği noktaya gelecek ve yatırımlarını alacak” dedi.
Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız”
Ak Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım yaptığı açıklamada “Yeni dönemin belediye Başkanımız Levent Bey’e, meclis üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Söke’ye güzel hizmetler yapacaklardır. Bizimde Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak, iktidar partisinin temsilcileri olarak üzerimize ne düşüyorsa, Sökemiz için yapmaya hazırız. Bize gelen projeleri Ankara’ya, Milletvekillerimize iletmek bizim görevimiz. Hep birlikte inşallah güzel bir Söke yaratmaya çalışacağız” dedi.
Akkaya; “desteklerini alacağımızı biliyorum”
CHP İlçe Başkanı Hüseyin Akkaya yaptığı açıklamada “Seçim sürecini ilçe başkanlarımızla çok sağlıklı bir şekilde atlattık. Bundan dolayı ilçe başkanlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Eğer Söke’ye yapılacak hizmet veya yatırım varsa onların da buna katkı sunacağını elbette biliyoruz. Hükümet bazında aşamadığımız konularda desteklerini alacağımızı biliyorum. Söke’ye güzel hizmetler gelecek ve birlikte çalışacağız” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.