Son Dakika

• No Posts Found

BEKÇİLER GÜVEN UNSURU OLDU

İsmail ERAVCI
Söke’de yaklaşık 1,5 ay önce göreve başlayan gece bekçilerinin güven unsuru olduğu belirtilerek, bekçilerin 5 mahallede saat 21.00 ile 05.00 arasında görev yaptığı ve bekçilerin görev yaptığı bölgelerde otodan ve evden hırsızlık olaylarının azaldığı belirtildi.
Önceki gün yapılan İlçe Genişletilmiş Güvenlik Toplantısında bekçilerin çalışmaları ile ilgili bilgi veren Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik ve Uyuşturucu Bürosu Amir vekili Mehmet Tezcan “Bilindiği gibi 1,5 ay önce çarşı mahalle bekçilerimiz göreve başladı. Bekçilerimiz 1,5 aydır görev yapıyorlar. Bekçilerimiz akşam saat 21.00 ile sabah saat 05.00 arası 10 bekçi ikişerli grup halinde 5 bölgede çalışıyorlar. Bekçilerimiz 1,5 ay içinde 700’e yakın kişiyi sorgulamışlar. Bu şahıslar 10 aranan şahısı yakaladılar. Ayrıca 1.25 gram uyuşturucu madde ele geçirdiler. Bekçilerin görev yaptığı mahallelerde otodan, evden hırsızlıklarda düşüş meydana geldiğini gördük” dedi.
Tezcan uyuşturucu ihbarları ile ilgili yaptığı açıklamada da “2019 yılının ilk 3 ayında 638 ihbar gelmiş 155’e. Bunların 18’i uyuşturucu ile ilgili. 2018 yılında da 100 tane gelmişti. İhbarlar düşük ama halkımız bu konuda bilinçli. Bize her konuda yardımcı oluyor. Vatandaşlar 155’e ihbar etmese bile yüz yüze görüştüğümüzde bütün halkımız bize yardımcı oluyor. Son zamanlarda toplum içinde gördüğümüz uyuşturucu kullananların sayısında büyük artış var. Bizim bire bir bildiğimiz uyuşturucu içicileri bir bakmışız uyuşturucuyu bırakmışlar. 2-3 yıldır içmediklerini görüyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Özellikle Savuca bölgesinde uyuşturucuyu bırakanların sayısında müthiş bir artış var” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.