Son Dakika

• No Posts Found

4 YILDA 400 SPORCUYA ULAŞTI

Gökpınar: Sosyal, kültürel ve spor anlamında 3 yıl içinde Söke’nin en başarılı kulübü olacağız. Biz maç ya da şampiyonluk kaybedebiliriz ama insan kaybetmeyeceğiz.

İsmail Eravcı ÖZEL
2013 yılında aktif hale gelen Söke Şimşek Gençlik v e Spor Kulübü voleybol şubesi 2014 yılında liglere katılmaya başladı ve bu süreçte 400 sporcuya ulaştı. Şimşek Gökpınar başkanlığındaki Söke Şimşek Gençlik ve Spor kulübünde görev alan 3 antrenörle birlikte çalışmalarına tam gaz devam ediyorlar. Özellikle dezavantajlı bölgelerdeki okullara hedef alan kulüpte başkan ve antrenörler hayatlarını spora adamış durumdalar.
Söke Şimşek Gençlik Spor Kulübü başkanı Şimşek Gökpınar, Antrenörler Berrin Akan ve Halil Şeyda ile birlikte gazeteniz Yeni Söke’yi ziyaret ettiler. Kulübün bir diğer antrenörü Özge Demir’in o saatte maçı olduğu için ziyarete katılamadı. Çalışmaları ile ilgili bilgi veren Söke Şimşek Gençlik Spor Kulübü Başkanı Şimşek Gökpınar, 2014 yılında liglere katılmaya başladıklarını belirterek “2014 yılında Halil Şeyda ve 2017’de de bayan antrenörümüz Berrin Akan’ın Söke’ye tayini çıkmasıyla birlikte il karmalarına sporcular vermeye başladık. Örneğin ikinci ligde oynayan Muğla basketbol takımına oyuncu gönderdik. Şu anda okul ve kulüpler bazında derecelerimiz var.
2017 yılında Berrin Akan’ın gelmesiyle birlikte bayanlara da eğilmeye başladık. Bu yıl genç bayanlarda Aydın İl Şampiyonu olduk. Söke’yi ve Aydın’ı bölge şampiyonasında temsil edeceğiz. Hedefimiz bölge şampiyonasından birinci çıkıp Türkiye finallerine katılmak. Sporcu sayımızın artmasıyla ikinci bir bayan antrenörümüz Özge Demir geldi. 3 antrenörümüzde Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu mezunu ve aynı zamanda antrenörlük belgesine sahipler” dedi.
Kulüpte kursların ücretsiz olduğunu söyleyen Gökpınar “Kulüp olarak kurslarımız sadece çocuklara yönelik değil, anne ve babalara da yönelik. Ailemle spor yapıyorum projesi kapsamında aileler çocukları ile birlikte spor yapıyor. Yani aileleri de işin içine kattık. Aileler işin içine girince empati yapmayı öğrendiler. Çoçukların yaptığı işin kolay olmadığını gördüler” dedi.
Hedeflerinin öncelikle iyi, ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu söyleyen Gökpınar “Maç kaybedebiliriz, şampiyonluk kaybedebiliriz ama insan kaybetmeyeceğiz. Söke’de çok güzel bir potansiyel var. 2-3 yıl içinde Aydın’da marka haline geleceğiz. Bunları yaparken de kendi imkanlarımızla yapacağız. Biz hayatlarımızı spora adadık” dedi.
Dezavantajlı çocuklara spor yaptırmaya çalıştıklarını söyleyen Şimşek Gökpınar ve antrenörler Halil Şeyda ve Berrin Akan “Bizim sporcumuz kesinlikle maç esnasında küfür etmez, kötü söz söylemez. Sporcuya öncelikle spor etiklerini öğretiyoruz. Kulüp olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışıyoruz. Pilot okul olarak Söke Anadolu Lisesi, Kocagözoğlu ortaokulu, Alirıza Efendi Ortaokulu ve Vakıfbank ilkokulunu belirledik. Bu okullardaki yarışmalarda tüm çocuklar spor yapıyor. Bu çocuklar aynı zamanda kulüp sporcusu. Beden eğitime öğretmenleri ile koordineli çalışıyoruz. Bu süreçte bize destek olan S.A.L. öğretmeni İsmail Özkaya, Kocagözoğlu öğretmeri Cevdet Samav ve Ali Rıza Efendi Ortaokulu öğretmeni Sinan Bilge’ye teşekkür ediyoruz.” dediler.
Şimşek Gökpınar ve antrenörler 3 yıl içinde sosyal ve kültürel bakımdan Aydının en başarılı spor kulübü olacaklarını sözlerine eklediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.