Son Dakika

• No Posts Found

MEYDANDA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ANLATILDI

İsmail Eravcı
Vatandaşlara uyuşturucuyla mücadele mobil uygulaması “UYUMA” projesi hakkında bilgi verildi, narkotik köpekleri ile gösteri yapıldı.
Söke’de 10 Nisan Polis Günü etkinlikleri kapsamında en çarpıcı etkinlik dün Söke Belediye Meydanında yapıldı. Uyuşturucu ile ilgili pankartlar alana asılırken, görsel etkinliklerde yapıldı. Dev ekrana yansıtılan polisin ve jandarmanın verdiği mücadele büyük ilgi çekti.
Etkinliğe Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, siyasi partilerin ilçe başkanları kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldılar.
Söke Belediye Meydanındaki etkinlik Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun konuşması ile başladı. Kurtbeyoğlu yaptığı konuşmada “Biz tedbirlerimizi almaya devam etmezsek, polisiye tedbirlerin dışında sosyal kültürel alandaki tedbirlerimizi almaz isek yeni satıcıların türemesini de engel olunamayacaktır. Bu sebeple öne sürdüğümüz bu tedbirlerin bir an önce alınması gerekiyor. Kullanıcı sorununu nasıl çözeceğiz. Bana her gün, her hafta birkaç kişi geliyor. Çocuğumu, beni tedavi ettirir misiniz diye. Onlar için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ancak şöyle bir sorunumuz var. Uyuşturucu ile tedavi için önce gönüllü olmak gerekli. Gittikleri hastanelerde ben tedavi olmak istiyorum diyen kişi kriz geldikten sonra ben vazgeçtim, tedavi olmak istemiyorum derse maalesef zorunlu bir tedavi mümkün değil. Bir sebeple ben şahsen hastane ile hapishane arası zorunlu tedavi merkezlerinin kurulması kanaatindeyim. Çözüm önerilerimizi valimize sunduk. Önümüzdeki günlerde valimizle birlikte bakanlığımıza sunacağız. Kendisini ifade edemeyenler maalesef kendini uyuşturucu ile ifade ediyor.
Bir başka husus yeni istihdam alanlarının temin edilmesi. İş için nitelikli personellerin temin edilmesi. Bu konuda Söke OSB bir şans. Tamamlandığında 4 bin kişi iş bulacak. Söke uyuşturucu satıcıları açısından çöle dönmüş, belleri kırılmış, kafaları koparılmıştır. Bundan sonra burada barınamayacaklar, filizlenemeyecekler.
Bunun için Söke’de bulunan bütün insanlarımızdan, bütün sivil toplum kuruluşlarından, siyasi partilerimizin temsilcilerinden sözle, eylemle bu mücadeleye destek olmalarını istiyorum. Ben biliyorum hepsi gönüllü, hepsi bu mücadelenin yanında. Ancak bizim için jandarma ve polisimizin moral motivasyonunun yükseltilmesi, hem de uyuşturucu satıcılarına korku salabilmek için herkesin sesini yükseltmesi ve Söke’de uyuşturucuya geçit vermeyeceğiz diyebilmesini bekliyorum. Sökede uyuşturucu satıcıları artık türeyemiyorlar, türeyemeyecekler. Bundan sonra fırsat vermeyeceğiz” dedi.
Kaymakam Kurtbeyoğlu daha sonra Söke İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Kurgan’a teşekkür belgesi verdi. Diğer polis ve jandarmalara ise teşekkür belgelerinin kurum amirlerince verileceği anlatıldı.
Söke Belediye Meydanında narkotik köpekleri ile yapılan uyuşturucu bulma tatbikatı büyük ilgi gördü. Bu arada vatandaşlara uyuşturucuya karşı “uyuma” “ihbar et” buröşürleri dağıtıldı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.