Son Dakika

• No Posts Found

“SAĞLIK İÇİN HAREKET ET” ETKİNLİĞİ YAPILDI

İsmail ERAVCI
Nisan ayı ile birlikte okulların etkinlikleri de arttı. Önemli gün ve haftalar dolayısıyla okullar hemen her gün farklı bir etkinlik var. Bu etkinliklerden birisini Amerikan Kültür Kolejleri Sağlık Lisesi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Cuma günü Söke Cumhuriyet meydanındaki etkinlikte değişik aktiviteler gerçekleştirildi.
8 Nisanda başlayan Sağlık Haftası Etkinlikleri kapsamında “Sağlık İçin Hareket Et, Ömrüne Ömür Kat, Sağlığınız İçin Su İçin” etkinliği gerçekleştirildi.
Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanında başlayan etkinliğe İlçe Sağlık Müdürü Esma Gürsoy, Sosyal Hizmetler Müdürü Serbil Gül Bakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Söke Amerikan Kültür Kolejleri Kurucu Temsilcisi Ömer Yaraş, Sağlık Lisesi Müdürü Songül Karabıyıkoğlu, Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Sermet Demirci, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Söke Belediyesi önünden geçerek Atatürk Park’ında sonlandırdı.
Bu etkinlikle Söke halkının ve öğrencilerin sağlıklı yaşam için hareket etme, beslenme ve su içme konularında farkındalığının arttırılmasının amaçlandığını söyleyen Söke Amerikan Kültür Kolejleri Kurucu temsilcisi Ömer Yaraş “Güzel bir etkinlik oldu. Amacımız farkındalık yaratmaktı. Bunda da başarılı olunduğunu söyleyebilirim. Sağlık çok önemli, sağlığı korumak ise çok daha önemli. Yürüyüş esnasında halkımıza su ikram edildi” edildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.