Son Dakika

• No Posts Found

BAYINDIR CADDESİ KÖSTEBEK YUVASINI ANDIRIYOR

İsmail ERAVCI
Söke’nin trafik açısından en yoğun caddelerinden biri olan Çeltikçi Mahallesi Bayındır Sokağın köstebek yuvasını andırdığını söyleyen vatandaşlar bir an önce caddenin bakımdan geçirilmesini istediler. Geçtiğimiz yıl Bayındır –Caddesi üzerinden doğal gaz ana boru hattının yanısıra abone bağlantılarının da yapıldığını söyleyen vatandaşlar bundan dolayı caddenin adeta köstebek yuvasına döndüğünü söylediler.
Bayındır Caddesi üzerinde Söke Adliyesi, Çeltikçi Adalet Parkı, Özel Mesleki ve Eğitim Merkezi, Fahrettin Uyguntüzel İlkokulu, 100. Yıl Atatürk Ortaokulu, 100. Yıl Atatürk İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu’nun bulunduğunu söyleyen vatandaşlar “Bundan dolayı cadde trafik açısından çok yoğun. Caddenin sağı solu araç parkları nedeniyle adeta otopark görümünde. Zaman zaman cadde üzerinde trafik tek şeride kadar düşüyor. Bayındır Caddesi Çeltikçi Mahallesinin tam ortasından geçtiği için yoğun bu cadde üzerinde ve bunun yanı sıra mahallenin ticari işletmelerinin çoğunluğu da burada. Yani günün her saati çok yoğun.
Böyle bir caddenin köstebek yuvasını andırması çok kötü. Araçların alt takımları büyük zarar görüyor. Rot balans tutmuyor. Caddenin bu kadar bozuk olmasının en büyük nedeni doğal hattının geçmesi. Bunun için caddenin öncelikli caddeler arasına alınmasını istiyoruz. Cadde üzerinde yama yapılacak durumda kalmamış. Mevcut asfalt sökülerek sıcak asfalt yapılmalıdır. Bunun yanında kaldırım düzenlemesi de yapılarak bölgenin rahatlatılmasını istiyoruz. Çeltikçi Söke’nin en büyük mahallelerinden ve bu mahallenin de cazibe merkezini bu cadde oluşturuyor. Büyükşehir Belediyesinin yeni dönemdeki öncelikli yatırımlarından birinin bu cadde olmalıdır” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.