Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN’DAN 2 GÜNDE 5 KUPA İLE DÖNDÜLER

İsmail ERAVCI
Sökeli tenisçiler hafta sonu Aydın’da yapılan masa tenisi maçlarından 5 kapa ile Söke’ye döndüler. Cumartesi günü yapılan büyükler bölgesel ligi masa tenisi turnuvasından bir ikincilik, bir üçüncülük kupası alan masa tenisçileri, Pazar günü oynanan veteranlar liginde bir birincilik, bir ikincilik kupası alırken, Minikler kategorisinde ise birincilik kupası ile Söke’ye döndüler.
Cumartesi günü Büyükler bölgesel ligi final maçları yapıldı. Sökeli masa tenisçileri bu kategoride 2 farklı takımla mücadele etti. Sökeli masa tenisi antrenörü Servet Aydın’ın sporcuları turnuvaya iki farklı takımla katıldı. Turnuvaya 6 Eylül Sökespor takımı ile katılan Mustafa Karatay, Hüseyin Karatay, Bilal Karatay ve Doğukan Kiremitçi’den oluşan takım ikinci olurken, Servet Aydın, Serdar Adıgüzel, Ahmet Çakır ve Zeynel Abidin Coşkunçay üçüncü oldu. 6 Eylül Sökespor takımı ikinci olurken, Söke Belediyespor takımı üçüncü oldu.
Pazar günü yapılan 40 yaş üzeri veteranlar ise Söke’ye iki kupa ile geldi. Sökeli masa tenisçileri birinciliği ve ikinciliği kazandılar. Servet Aydın, Serdar Adıgüzel ve Zeynel Abidin Coşkunçay’dan oluşan Söke Belediyespor masa tenisi takımı birinci oldu. Ahmet Çakır, Ali Alper ve Metin Mete’den oluşan 6 Eylül Masa Tenisi takımı ise ikinci oldu. Böylece Sökeli tenisçiler birincilik ve ikincilik kupasını Söke’ye getirdiler.
Minikler kategorisi ise baba kız mücadelesine sahne oldu. 7-9 yaş arası minik erkekler masa tenisi maçlarında İbrahim Karaburcak (Sadullah Kuşada ilkokulu, Ali Efe Mersin (Felekşan Fırat ikokulu)Deniz Bozkurt (Ali Rıza Efendi ilkokulu) ve Yücel Aksel (Vakıfbank ilkokulu) oluşan takım Söke Belediyespor takımı birinci olarak şampiyonluk kupası aldı. Bu kategoride Yıldızspor ikinci ve Aydın Gençlikspor’da üçüncü oldu. 6 Eylül Sökespor takımı da 6’ıncı sırada yer aldı. Bu kategoride baba kız antrenörlerin mücadelesine sahne oldu. Söke Belediyespor Masa tenisi takımı antrenörü Servet Aydın ile Aydın Gençlikspor masa tenisi antrenörü Servet Aydın’ın kızı Vicdan Gökmen arasındaki mücadele ilgi çekti.
Söke Belediyespor Masa tenisi antrenörü Servet Aydın, masa tenisinin 7’den 70’e herkesin aynı gün oynayabildiği bir spor olduğunu belirterek “ Bu sporcular aynı gün kupa alıyorlar. Aydın’da tüm kupaları alıyoruz. Aslında büyüklerde birinciliği kaptırdık. Bir strateji hatası yaptık. Buda bize birinciliğe mal oldu. Söke olarak Aydın’da marka haline geliyoruz. Çalışmalarımız devam edecek. Söke’nin masa tenisçileri emin ellerde.
Büyükler kategorisinde ikincilik, üçüncülük elde ettik ama Haziran ayında yapılacak 3. Lig terfi maçlarına katılmaya hak kazandık. Çünkü büyükler kategorisinde ilk 3 sırayı paylaşan takımlar terfi maçlarına katılıyorlar” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.