Son Dakika

• No Posts Found

MAKAMLAR ÇOCUKLARA DEVREDİLDİ

İsmail Eravcı
Kaymakamlık makamına Atburgazı İlkokulu’ndan Yasemin Kahraman, Belediye başkanlığını ise Söktaş 75’inci Yıl ilkokulu öğrencileri dönüşümlü oturdular.
Her yıl olduğu gibi bu yılda makama ziyaretler dün yapıldı. Dün 10:30-11:00 saatleri arasında okullar, okul müdürleri nezaretinde 1 öğretmen eşliğinde, 2 kız ve 2 erkek öğrenci ile makamları ziyaret ettiler. Kaymakamlık Makamına Atburgazı İlkokulu, Garnizon Komutanlığına Özbey İlk/Ortaokulu, Belediye Başkanlığına Söktaş 75. Yıl İlkokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Söke Kız İmam Hatip Lisesi Ortaokulu ziyaret ettiler.
Öğrenciler devraldıkları makamlarda çocuklara sorunlarını ve isteklerini dile getirdiler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, Kaymakamlık makamına Atburgazı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Yasemin Kahraman devraldı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının öncelikle çocuklarımız olmak üzere bütün milletimize kutlu olsun. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olmasıyla sadece çocuk Bayramı olarak değil, demokrasimiz ve Cumhuriyetimiz adına da fevkalede önemli bir gün. Bu sebeple bizler de Söke’de bir yandan Atatürk’ün çocuklara emanet ettiği ve hediye ettiği bu bayramı layıkıyla kutlamaya çalışırken bir yandan da meclisin açılmasının anlamı üzerine geçen hafta bir konferans tertip etmiştik. ADÜ’den bir hocamız katıldı. Bu ve benzeri faaliyetlerle de gençlerimize dönük olarak meclisin ne anlama geldiğini, seçilmiş kişilerin bulunduğu meclisin neyi temsil ettiğini, Türklerdeki meclis geleneğini, anlatmaya çalışıyoruz. Biz tabi ki bu günü aynı zamanda Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden ilk adımın olduğu bir günü temsil ediyor. Kurtuluşumuzu, kuruluşumuzu temsil ediyor. Bu vesile ile Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.
Bu sene merkezden değil de kırsal mahallelerdeki okullardan bir çocuğun kaymakamlık makamını devralmasını uygun gördüklerini belirten Kaymakam Kurtbeyoğlu “Atburgazı İlkokulu’ndan 4 çocuğumuz ziyaretimize geldi.4. sınıf öğrencisi Yasemin Kahraman bugün için makamı devraldı. Çocuklarımızın gözleri pırıl pırıl. Çok mutlular. Onlara kitap hediye ettik. Burada Belediye Başkanlığını devralacak çocuğumuzla da görüşme yaptılar. Yazı İşleri Müdürümüzü çağırarak bu görüşme ile ilgili notlar verdi. Güzel bir gün oldu” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.