Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR’UN BAL LİGİNDEKİ RAKİPLERİ ARANIYOR

İsmail Eravcı
Deplasmanlı Bölgesel Amatör Ligi 7’nci grupta maçlar bitti. Şampiyon olan takım ve illerini temsil eden takımlardan bir alt kümeye düşen takımlar belli oldu. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Aydın’ı temsil eden 4 takımdan ikisi doğrudan küme düşerken birisi play off oynayacak.
Aydın’ı BAL’da temsil eden Kuşadasıspor ve Didim Belediyespor doğrudan Aydın Süper ligine düştü. Aydın 1923 ise Aydın Süper liginde ikinci olan takımla baraj maçı oynayacak. Ancak Aydın Amatör Süper liginde henüz şampiyon olan takım belli değil. Aydın Süper liginde ligi 70’şer puanla tamamlayan Yıldızspor ve Karpuzlu Belediyespor arasında oynanacak baraj maçıyla şampiyon belli olurken, ikinci olan takımda bir play off maçı daha oynayacak. Bu sefer Aydın 1923 ile birinci play off maçını kaybeden takımla oynayacak.
Yani 2019-2020 Bölgesel Amatör Ligde Sökespor ile birlikte Aydın’ı temsil edecek iki Aydın 1923, Yıldızspor ve Kapuzlu Belediyespor’dan ikisi olacak. Önümüzdeki yıl bu 3 takımdan ikisini Sökespor ile birlikte BAL’da Aydın’ı temsil edecek.
Bilindiği gibi Sökespor sezona şampiyonluk mücadelesiyle başlamasına rağmen ilk 4 haftada sadece iki puan toplayarak hayal kırıklığı yaratmıştı. Daha sonra müthiş bir çıkış yakalayan Sökespor 9 haftalık periyotta 8 galibiyet, bir beraberlikle liderliğe kadar yükselmişti. İkinci yarıya da iyi başlamasına rağmen 4’üncü haftadan sonra sıkıntılar başlamış ve aldığı kötü sonuçlarla şampiyonluk yarışından uzaklaştı. Son 4 haftada alt yapı oyuncuları ile maça çıkan Sökespor bu maçları kaybetmesine rağmen ligi 5’inci sırada tamamladı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.