Son Dakika

• No Posts Found

YETKİ BELGESİZ ARAÇ ALIM SATIMINA YASAK GELİYOR

İsmail Eravcı
Söke Ticaret Odası tarafından Ağustos ayında başlayacak olan yetki belgesiz araç alım satımı ile ilgili kurslar devam ediyor. Bu kurslar sonucunda başarılı olan ikinci el araç alım satımı yapan kişilere yetki belgeleri dün saat 15.00’te Söke Ticaret Odasında verildi..
Belge töreninde konuşan Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay “Motorlu kara taşıtları alım satımları Meyben tarafından düzenlenen sınava ve kursa katılan arkadaşlarımızdan bir kısmı başarıyla geçti. Bu ikinci dönem kursu. Bu süre içinde 93 arkadaşımız müracaat etti. Bu 93 arkadaşımızdan iki dönem sonunda 32 arkadaşımız yeterlilik belgesi almaya hak kazandı.
Bilindiği gibi Ağustos ayından itibaren yetki belgesi olmayan ve belge almayanlar bu faaliyetleri kendi adlarına yapamayacaklar. Bilindiği gibi son zamanlarda araç alım-satım işleri noterler üzerinden yapılıyor. Oradaki ekranda araç alım-satımı yapanların T.C. numarasıyla yeterlilik belgesini aldığınız kanıtlanmış olacak. Bu yeterlilik belgesini almayan, sınava girmeyen veya sınavda başarısız olan arkadaşlar ticari faaliyetten alıkonacaklar. Serbest olarak yapamayacaklar. Belki sizlerin üzerinden yapabilecekler. Ben öncelikle bu sınavlara katıldığınız ve başarılı olduğunuz için sizleri kutluyorum. Böyle bir şeyi önemsediğiniz için devletimizin kamumuzun verdiği bir yetkiyi alıp değerlendirdiğiniz için sizleri kutluyorum” dedi.
Kursun Ankara’dan meyben tarafından gelen bir yetkili tarafından verildiğini söyleyen Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay “Gelen kişi öğretim görevlisi oluyor. Önce teorik bilgiler verildi. Daha sonra pratik uygulamalı kurs verildi. Son olarak yapılan sınavda başarılı olanlara yetki belgelerini veriyoruz” elerini veriyoruz.” Dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.