Son Dakika

• No Posts Found

MİLLETVEKİLİ’NDEN PAMUK PRİMLERİNİN BİR AN ÖNCE ÖDENMESİNİ İSTEDİ

İsmail Eravcı
Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, önceki gün Büyük Menderes Lisanslı Depoculuk Bilgilendirme toplantısında, AK Parti Aydın Milletvekili MKYK Üyesi Metin Yavuz’dan pamuk primlerinin acil olarak ödenmesini istedi. Primlerin ödenmesinin gecikmesi durumunda üretimin kesintiye uğrayacağı uyarısında bulundu.
Mustafa Tanyeri yaptığı açıklamada “Üretici geçen yıldan büyük bir borç yükü altında. Bankalardan aldığı kredileri döndüremiyor. Mazot, gübre, ilaç tohum alacak para yok. Eğer mazot, gübre alamazsak tarlayı da inemez. Üretici çok zor durumda. Bir an önce primlerin ödenmesini istiyoruz. Geçen yıl prim ödemeleri hızlandırılmıştı. Nisan’da paralar ödenmişti. Bu sene beklentimiz aynıydı. Ne yazık ki gecikti. Mayıs ayının sonlarına, haziran ayı başına kalacak prim ödemeleri arazilerin boş kalmasına neden olur” diyerek sürecin hızlandırılmasını istedi.
Metin Yavuz ise sürecin tamamlanmadığını, hak ediş listelerinin henüz askıya çıkmadığını belirterek “Primlerin bir ödenme süreci var. Mayıs sonu, haziran başı gibi ödenebilir. Ancak bu süreci mayıs ayının ortalarına çekmeye çalışıyoruz” dedi. Bu durum Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri’yi memnun etmedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.