Son Dakika

• No Posts Found

TRAFİĞE ALKOLLÜ ÇIKMA, HAYATINI RİSKE ATMA

İsmail ERAVCI
Karayolu Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında dün Söke Belediye Meydanında saat 12.00’de stand açıldı. Söke İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa açılan stantta alkollü araç kullanmanın etkileri anlatılırken, sürücülere bilgi de verildi. Bu arada alkol similasyon gözlüğü ile olumsuzluklar gösterildi.
İçinde bulunduğumuz haftanın Karayolları Trafik Güvenliği haftası olması nedeniyle hazırlanan program kapsamında etkinliklere devam ediliyor. Bu kapsamda dün İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik timlerince Belediye meydanında vatandaşlara trafik ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Emniyet kemerinin önemi anlatılırken, iki adet 1,50 ve 2,50 promil Alkol similasyon gözlüğü ile yol kullanıcılarına alkolün sürücüler üzerindeki olumsuz etkileri uygulamalı olarak gösterildi. Minyatür kaleye gözlüklü olarak şut çekme, çizgi üzerinde doğru yürüme gibi uygulamalar yapıldı.
Ayrıca yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verilerek “Trafik Kurallarına Uymak Yaşama Sımsıkı Sarılmaktır projesi ile ilçemizde faaliyet gösteren (51) adet toplu taşım aracının arka ve yan camlarına trafik kuralları ile ilgili sloganlar asılarak vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi sağlandı.
İlçemizde tarım faaliyetlerinin yoğunluğu ve buna bağlı olarak tarım aracı hareketliliğinin fazla olması neticesinde tarım araçlarından kaynaklı trafik kazalarının önlenmesi amacıyla Reflektör ve Uyarı Lambası Tak Görünür Ol projesi icra edilerek römorkların arka bölümüne temin edilen geri yansıtıcı reflektör ile traktörlere uyarı lambası takıldı.
İlçemize bağlı ilköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerimizin okul giriş ve çıkışlarında güvenli biçimde karşıdan karşıya geçmesini sağlamak amacıyla Okul Geçit Görevlisi ile Güvendeyim projesi icra edilmiş ve proje dahilinde (28) öğrenciye eğitimleri ve kıyafetleri verilerek görevlendirilmesi yapıldı.
Yine Söke ilçemizde pamuk hasat dönemindeki tarım aracı hareketliliğinin fazla olmasından dolayı meydana gelebilecek kazaların önlenmesi amacıyla Tarım Araçlarının Güvenli Kullanımı projesi icra edildi.
Hepimiz trafik tanımı içerisinde yaya, yolcu ya da sürücü olarak bulunmaktayız. Ülkemizdeki trafik terörünün meydana getirdiği kayıpları engellemenin tek yolu; ulus olarak trafik bilincinin oluşmasına katkıda bulunmak, mevcut trafik yasaları ile belirlenmiş trafik kurallarına uyarak, deneyimlerimizi diğer bireylere aktarmamızdan geçmektedir. Yaptığımız her olumlu davranış, trafik kurallarına uyum ve her türlü hizmet bir yaşamın kurtulması anlamındadır. Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı trafik kuruluşlarınca mevcut yasalar kapsamında trafik kazalarında can ve mal kaybının önüne geçilmesi amacıyla eğitim ve denetimlere aralıksız ve koordineli olarak devam edilecektir” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.