Son Dakika

• No Posts Found

ÖZEL ÖĞRENCİ A. BARIŞ YILMAZ 3’ÜNCÜ SERGİSİNİ AÇTI

İsmail Eravcı
Söke Sıdıka İlkokulu Özel Eğitim A Sınıfı öğrencisi Andaç Barış Yılmaz dün üçüncü kişisel sergisini açtı. Pastel boya, karakalem çalışmalarından oluşan resimler büyük beğeni topladı. Bilindiği gibi Barış Yılmaz geçen yıl da resim sergisi açmıştı. Geçen yıl sergiyi gezen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı’dan Andaç Barış Yılmaz için özel öğretmen görevlendirilmesini istemişti.
Andaç Barış Yılmaz öğretmeninden aldığı eğitimle yeni yaptığı resimleri dün saat 10.00’da Söke Belediye Meydanında sergiledi. Sergiyi Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı ve vatandaşlar gezdiler. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel Barış’ın resim malzemelerini karşılama sözü verdi. Bu arada anı defterine duygu ve düşünceler yazıldı.
Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı yaptığı açıklamada “Sıdıka İlkokulu Özel Eğitim A sınıfı öğrencisi. Geçen yıl böyle bir çalışma yapmıştı. Ama geçen yıl bir kursa gitmeden ve öğretmen desteği almadan bu çalışmaları yapmıştı. Andaç Barış Yılmaz’ın geçen yıl yaptığı çalışmalar Sayın Kaymakamımız ve bizlerin çok hoşuna gitmişti. Kaymakamımızın da direktifleriyle Andaç Barış Yılmaz bu yıl çalışmalara bir öğretmen gözetiminde başladı. Geçen yıl ile bu yıl yaptığı çalışmalar arasında bu yıl eğitimde aldığı için çok büyük fark var. Önceki resimleri iyiydi ama bu resim daha daha iyi olmuş, güzel olmuş. Yani şunu diyoruz, başarılı olmak için hiçbir şey, engel değil. Yeter ki çalışmak gerekiyor. Çocuklarımızın bu başarıları inşallah devam eder. Öğretmenlerine, annesine ve babasına tebrik ediyorum. Hepsi de destek veriyor” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.