Son Dakika

• No Posts Found

BOYNAK SUYU HATTINDA SORUN VAR

İsmail ERAVCI
Söke’de vatandaşların büyük sabırsızlıkla beklediği boynak suyunun Söke’ye şuana kadar gelmemesindeki en büyük sıkıntının hattaki sorundan kaynaklandığı bilgisi verildi. Özellikle boynak ile Güllübahçe arasındaki 2,5 km’lik hattın su basıldığında patladığı ve bundan dolayı Aydın Büyükşehir Belediyesinin İller Bankası’ndan su şebekesini teslim almadığı belirtildi.
Konuyla ilgili bilgi veren Aydın Büyükşehir Belediye Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli “Bilindiği gibi Boynak suyu ihalesini İller Bankası yaptı. Boynak suyu’nun parasını İller Bankası ödüyor. Aydın Büyükşehir’de İller Bankasına parayı geri ödüyor. Boynak suyu ihalesini alan firma iflas etti. Bu sefer İller Bankası başka bir firmayla ihaleyi yeniledi. O firmada iflas etti. Geçtiğimiz aylarda hat’ta su verildi. Ancak Boynak ile Turunçlar arasındaki bölgede patlaklar meydana geldi. Bu bölgedeki hattın değiştirilmesi gerekiyor. İller Bankası’nın bir kez daha ihale etmesini bekliyoruz. Boynak suyu çalışması İller Bankasının sorumluluğunda yürütülüyor. İller Bankası işi bitirecek ve Büyükşehir Belediyesine teslim edecek. Büyükşehir teslim aldıktan sonra Boynak suyu çeşmelerden akmaya başlayacak. Şu anda tüm sorumluluk İller Bankasında olduğu için bizim elimizden bir şey gelmiyor.
Büyükşehir olarak bizde çalışmanın bir an önce bitirilerek yatırımın Aydın Büyükşehir Belediyesine teslim edilmesini bekliyoruz. Boynak suyu önemli. Sökeliler kadar bizde sabırsızlıkla boynak suyunu bekliyoruz.dedi.
Öte yandan vatandaşlar ise yaz mevsiminin gelmesiyle kaynak sularının kesildiğini belirterek “Genelde tercihimiz Bağarası çevresindeki kaynak suları oluyor. Akçakaya yolu üzerindeki çeşmenin yaz gelmeden suyu kesildi. Şimdi Bağarası Kemalpaşa Cami yanındaki su var. Buda kesilince yüzlerce vatandaş damacana suyu almak durumunda kalacak. Sıkıntılı bir durum. Boynak suyu gelirse sıkıntı giderilecek ve pek çok kişi içme suyunu şebekeden kullanacak” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.