Son Dakika

• No Posts Found

13 VE 11 YAŞLARINDAKİ İKİ KIZ KARDEŞ RESİM YETENEKLERİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

İsmail Eravcı
Söke Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan iki kız kardeşin yaşamları resim oldu. Okulun 7. sınıf öğrencisi Belgüzar Cemre Polat (13) ve 5. sınıf öğrencisi Esin Beril Polat (11) hayranlık uyandıran resimler yapıyor. Yaptıkları resimler zaman zaman ilçe yarışmalarında ödüller alıyor.
Resim çizmeye 1 yaşında başlayan kız kardeşler, derslerindeki başarılarının yanı sıra, yaptıkları resimleri okullarında sergiliyor ve yarışmalara gönderiyorlar. Belgüzar ve Esin’in resim yeteneğini ilk farkeden anneleri Bilge Eylem Polat, iki kızının da ileride ressam olmasını istediğini belirtiyor.

EVDE ÇİZİLMEDİK, BOYANMADIK YER KALMADI
31 Mart yerel seçimleri öncesinde Yenikent Mahalle Muhtar adayı da olan Bilge Eylem Gümüş Polat’ın kızları olan iki yetenekli kardeşin yaşamları adeta resim oldu. Çocuklarının yeteneklerini geliştirmeleri için çaba gösterdiğini kaydeden anne Bilge Eylem Gümüş Polat “Çocuklarımın ikisi de 1 yaşında resim yapmaya başladı. Ellerine aldıkları kalemlerle evde çizmedikleri yer kalmıyordu. Yaşları ilerledikçe onlarla başa çıkamaz oldum ve onlara bol bol boya ve kağıt alarak resim çizmelerine yardımcı oldum. Zaman içerisinde çocuklarımın resim konusunda mükemmele doğru gittiklerini gördüm. Daha sonra anaokulu seviyesinde eğitimcilerden destek aldım. Onlarda çocukların resim konusunda ileride çok büyük yetenek olacağını söyleyerek sessizce beklememi söylediler. Onlarla gurur duyuyorum” dedi.

“BİLGİSAYAR YERİNE RESİM
ÇİZSİNLER”
Resim yapmayı çok sevdiğini belirten abla 13 yaşındaki Belgüzar Cemre Polat, “İlk zamanlarda kalemle karalama yapıyormuşum. Ana sınıfında ise biraz daha geliştirerek çubuk adam yapmaya başlamışım. Daha sonra ise gördüğüm çizgi film karakterlerine özenerek kendi karakterlerimi yapmaya başladım. Kardeşimle birlikte yaptıklarımızda var. Yaptıklarımızı okulumuzda sergiledik. Herkes çok beğendi. Benim arkadaşlarıma tavsiyem, bilgisayar bağımlısı olmasınlar, resim yapsınlar, oyun oynasınlar.” şeklinde konuştu.
Yaptıkları resimlerle öğretmenlerinin ve arkadaşlarının büyük beğenisini kazanan genç yetenekler, okullarında açılan yıl sonu sergisinin de ilgi odağı haline geldiler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.