Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE ANADOLU LİSESİNDE KARİYER GÜNLERİ DÜZENLENDİ

İsmail Eravcı
Söke’nin en köklü eğitim kurumlarından birisi olan Söke Anadolu Lisesi kariyer günleri etkinliklerine başladı. Diğer okulların aksine Söke Anadolu Lisesi kariyer günlerinde okulun geçmiş dönemdeki mezunlarını konuk ediyor. Geçmişte Söke Anadolu Lisesinde okuyarak meslek sahibi olanlar kariyerleri ile ilgili düşüncelerini anlatıyorlar.
Dün bu etkinliklerden birincisi yapıldı. 1970’li yıllarda Söke Anadolu Lisesi’nden mezun olan 5 isim öğrencilerle buluştu. Avukat Hatice Kurban, müzisyen Hüseyin Yaltırık, yazar Talat Avcı, Levent Aydın Eriş ve Vural Peyda öğrencilerle bir araya geldiler. Söke Lisesi Konferans Salonunda saat 13.30’da başlayan Söke Anadolu Lisesi Kariyer Günleri açılış konuşmasını yapan Söke Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Türk “Sevgili gençler bugün burada kimler var diyeceksiniz. Sizlere bu konu da hiçbir açıklama yapmamıştık. Burada bugün Söke Anadolu Lisesi kariyer günü düzenliyoruz. Amacımız önceki yıllarda okulumuzdan mezun olmuş kişileri sizlerle buluşturmak. Şu anda burada bulunan herkes okulumuzdan mezun olan kişiler. Her biri mesleklerinde yer edinmiş kişiler. Bugün burada 1971 mezunu Talat Avcı, 1975 mezunları Hüseyin Yaltırık ve Levent Aydın Eriş, 1976 mezunu Vural Peyda, 1978 mezunu Hatice Kurban. Bugün sizlere okulumuzdaki anılarını anlatacak. Geçen hafta Söke Anadolu Lisesi yatılılar günü yaptık. Okulumuza yatılılar geldiler, gezdiler. Bunu önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz.
Bakın Söke Lisesinden mezun olan ve ciddi noktalara gelmiş ve bizi örnek teşkil edecek insanlar burada. Şimdi kısa kısa onları dinleyeceğiz. Okulumuzla ilgili anılarını, burada neler yapmışlar, meslek seçimleri, kariyer planlamaları, hayatlarında ne gibi çalışmalar yaptıklarını kendilerinden dinleyeceğiz. Bunun ilgi çekici bir program olacağını düşünüyorum. Aklınıza takılan şeyleri sorun ihmal etmeyin” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.