Son Dakika

• No Posts Found

BANDO İLE UĞURLANAN ÖĞRENCİLER TRENDE KİTAP OKUDU

İsmail ERAVCI
Söke Kaymakamlığı himayelerinde Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda ve Sıdıka İlkokulunca yürütülen “Her yerde kitap okuyorum” projesi kapsamında Söke’den Nazilli’ye trenle yolculuk yapan ilkokul öğrencileri kitap okudu.
Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sıdıka İlkokulu tarafından yürütülen proje kapsamında dün saat 10.30’da Söke Tren Garına gelen 193 ilkokul öğrencisi Söke’den Nazilli’ye trenle yolculuk yaptı. Öğrenciler yolculuk esnasında kitap okudu. Öğrenciler Söke Tren Garından renkli görüntülerle uğurlandılar. Seyahatte Söke Belediyesine ait bando takımı da çaldıkları çeşitli marşlarla öğrencilerin coşkusuna ortak oldu.
Gazetecilere açıklama yapan okulun öğretmenlerinden Mehmet Ali Özbek, projeyi geçen yıl hayata geçirdiklerini belirterek “Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz trende kitap okuma etkinliğinin ikincisini bu sene yapıyoruz. Söke’den Nazilli’ye kadar trende kitap okuyarak gidiyoruz. Projemizin amacı öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Bunu keyifli bir şekilde yolculuklarda da kitap okuyarak zaman geçirebileceğimizi öğrencilerimize bir nevi göstermiş oluyoruz. Geçenlerde yaptığımız ilk etkinlikte bu durum öğrencilerimde alışkanlık haline gelmiş oldu. Bu konuda okul içinde çalışmalarımızda oldu. Seneye yine okulumuzun 4’üncü sınıf öğrencilerimiz öğretmenleri ile beraber aynı şekilde ve aynı zamanlarda bu yolculuğu gerçekleştirecekler. Amacımız tabiki okumanın önemine dikkat çekmek” dedi.
Özbek, projeye destek veren Devlet Demir Yolları yetkililerine de teşekkür ederek bu projenin öğrenciler tarafından çok sevildiğini ve trende kitap okumak için öğrencilerin birbirleriyle yarıştığını söyledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.