Son Dakika

• No Posts Found

Söke Sağlık Hizmetleri MYO’da Ambulans ve Ambulans Ekipmanları Eğitimi düzenlendi

İsmail Eravcı
Paramedik eğitiminde temel amaç hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde, hasta ve yaralılara temel ve ileri yaşam desteği verebilen; her türlü sistem travmasını tanıyıp uygun acil yaklaşımı yapabilen; ilk müdahaleleri yapılmış hasta ya da yaralıların ambulansla güvenli bir şekilde hastanelere ulaşmasını sağlayan sağlık teknikeri yetiştirmek olduğu belirtildi.
Bu kapsamda ADÜ Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından, görerek ve yaşayarak öğrenmenin daha etkili ve kalıcı olmasından dolayı ilk ve acil yardımı programından mezun olacak paramedik öğrenciler için ambulans ve ambulans ekipmanları eğitimi düzenlendi.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Söke Sağlık Hizmetleri Meslek yüksekokulu, Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) Aydın İl Başkanlığı, Aydın İSM işbirliği ile 10.05.2019 tarihinde ADÜ Söke İşletme Fakültesi’nde Söke sağlık Hizmetleri İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine ambulans ve ambulans ekipmanları eğitimi verildi.
Eğitimde PARHAD İl başkanı Paramedik İbrahim Gökçe, İl Başkan Yardımcıları Uzm. Mahmut Yılmaz, şube müdürü Paramedik Harun Doğruöz, Paramedik Emre Serttaş ve ATT Enes Gidici tarafından yeni nesil ambulanslarla ilgili bilgilendirme yapılıp ambulans malzemeleri tanıtıldı. Eğitime PARHAD Derneği üyeleri Paramedik Rahmi Enes Sağlam ve Mahiyenur Demir’de tecrübe ve bilgileriyle destek oldular.
Ezberci bir eğitim yerine uygulamalı bir eğitimin öğrencilerin sosyalleşmesinde, aidiyet duygusunun gelişmesinde, motivasyonlarının artmasında ve öğrendikleri bilgilerin kalıcı olmasındaki etkisinin büyük olacağı mantığıyla hareket eden Söke Sağlık Hizmetleri MYO yönetimi ve öğretim elemanları T.C. Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan Paramedik ve Acil Tıp Teknisyeni ve Teknikerlerinin aldığı kapsamlı eğitimleri öğrenciler yüksekokuldan mezun olmadan onlara sunmanın haklı gururunu yaşıyor. Öğrencileri için yüksekokul eğitimi ile meslek hayatı arasında köprü kurma felsefesi ile hareket eden Söke Sağlık Hizmetleri MYO yönetimi ve öğretim elemanları uygulamalı eğitimlere daha fazla önem vererek nitelikli sağlık personeli yetiştirme gerekliliğini yerine getirmeye çalışıyor.
Ambulans ve ambulans ekipmanları eğitimi, eğitimcilere teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.