Son Dakika

• No Posts Found

MİNİKLERDEN GAZETENİZ YENİSÖKE’YE ZİYARET

İsmail Eravcı
Söke Hacıkazım İlkokulu ana sınıfı öğrencileri önceki gün saat 10.00 sıralarında gazeteniz Yeni Söke’yi ziyaret ettiler. Yaklaşık 15 ana sınıf öğrencisi öğretmenleri Gülay Eroğlu sorumluluğunda geldikleri Yeni Söke Gazetesinde iletişimle ilgili bilgi aldılar.
Gazeteniz Yeni Söke İmtiyaz sahibi Hasan Hüseyin Yavaşyoğlu ve gazeteniz muhabirleri tarafından karşılandılar. Öncelikle bilgisayarda gazetenin nasıl hazırlandığını, haberlerin nasıl oluşturulduğu konusunda minik öğrencilere bilgi verildi.
Bilgisayar bölümünde yapılan teknik çalışmalar konusunda bilgilendirilen öğrenciler daha sonra matbaa bölümüne alındı. Burada gazetenin baskı aşamaları anlatıldı. Aydınger çıktısı, pozlandırma, kalıp temizlemesi ve baskı konularında bilgiler öğrencilere uygulamalı olarak gösterildi. Öğrenciler yaklaşık yarım saat gazeteniz Yeni Söke’de kaldılar.
Okul dışarda programı kapsamında gazeteniz Yeni Söke’ye gelen Hacıkazım İlkokulu ana sınıfı öğretmeni Gülay Eroğlu, kendilerine verilen yararlı bilgiler için teşekkür etti. Eğitimcileri, ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Gazeteniz Yeni Söke İmtiyaz sahibi Hasan Hüseyin Yavaşoğlu, bu tür ziyaretlere açık olduklarını söyledi. Öğrenciler 10.30 gibi Yeni Söke Merkezinden ayrıldılar.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.