Son Dakika

• No Posts Found

BİRİNCİ TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ 31 MAYIS CUMA

Haber Merkezi
Söke Belediyesi’nden yapılan açıklamada; 2019 yılı Emlak, Çevre Temizlik ve Reklam-İlan Vergilerinde birinci taksit ödemeleri için son günlere yaklaşıldığı belirtilerek, bu tarihin 31 Mayıs Cuma günü olduğu hatırlatıldı.
Yapılan açıklamada; “1319 Sayılı Kanunun 30. maddesine göre tahsil edilen emlak vergisi ve 2464 sayılı kanunun 12. maddesi ve mükerrer 44. maddesine göre alınan konutlar haricindeki iş yeri diğer şekillerde kullanılan binalara ait 2019 yılı emlak vergisi, çevre temizlik ve ilan reklam vergisi 1. taksiti, 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında 14. taksit, 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında 12. taksit ve 7143 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin kanun kapsamında da 5. taksit son ödeme süresi 31 Mayıs 2019 Cuma’dır denildi.
Belediyelere ödenmesi gereken 2019 yılına ait Emlak, Çevre Temizlik ve Reklam-İlan ödemelerinin yapılması ve mükelleflerin cezalı duruma düşmemek için vergilerini belirtilen tarihe kadar mutlaka ödemeleri istendi.
“Veznelerde Yoğunluk Yaşanıyor”
Söke Belediyesi veznelerinde son ödeme tarihi yaklaştıkça yoğunluk artmaya başladı. Söke Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı vezneler vatandaşlara ödemelerle ilgili sorunsuz hizmet veriyor.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.