Son Dakika

• No Posts Found

SÖKELİLER SAKİN VE HUZURLU BİR BAYRAM GEÇİRDİ

İsmail Eravcı
9 günlük Ramazan Bayramı nedeniyle Türkiye genelinde şu ana kadar yüzlerce trafik kazası meydana gelirken, 70’e yakın kişi hayatını kaybetti. Yarın dönüş yolunda bu sayının daha da artmasından korkuluyor.
Bayram tatili süresince turizm bölgelerinin kavşağında olan Söke’deki çevre yollarında büyük bir trafik yoğunluğu yaşandı. Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tedbirler sayesinde Cuma gününden bu güne kadar bir iki ufak maddi hasarlı kaza dışında başka bir kaza meydana gelmedi. Gerek Söke Milas Çevre yolunda gerekse Söke Kuşadası çevre yolunda alınan tedbirler nedeniyle Sökeliler huzur ve güven içinde bir Bayram geçirdiler.
Söke İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal gazeteniz Yeni Söke’ye geride kalan 7 günlük tatil sürecini değerlendirerek “Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak 9 günlük Ramazan Bayramı nedeniyle önlemler aldık. Gerek asayiş gerekse trafik ekiplerimiz 7/24 görev yaptılar. Çok şükür bu güne kadar oldukça sakin ve huzurlu bir bayram geçirdik. Söke’de her hangi bir asayiş olayı yaşanmadı. Bunun yanında bilindiği gibi Söke turizm beldelerinin kavşağında. Söke – Milas Çevre yolu ve Söke – Kuşadası Çevre yollarından 10 binlerce araç geçti. Ufak tefek kazalar dışında bir kaza yaşanmadı. 6 adet trafik ekibimiz 7/24 görev yaptılar trafiğin sıkıştığı yerlerde müdahale yaptılar ve bugüne kadar başarılı bir şekilde görevlerini tamamladılar”
Yalçın Şipal henüz daha Ramazan Bayramı tatilinin sona ermediğini belirterek “Ekiplerimiz pazartesi günü sabah normal düzene geçecekler. Tatil yörelerinden dönüş bugün itibariyle başlayacağını düşünüyoruz. Bunun yanında asıl yoğunluk yarın olacak. Ekiplerimiz görevleri başında olacaklar. Söke ve çevresinde trafik kazası yaşanmaması için öncelikle sürücülerimizin oldukça dikkatli olmaları gerekiyor. Söke ve çevresinde trafik yoğunluğu Yenidoğan Kavşağı ile Sazlı Kavşağı arasında yaşanıyor. Ayrıca Söke Kuşadası çevre yolunda trafik yine yoğun olacak. Özellikle Bölge trafik kavşağında ekiplerimiz trafiğin sıkıştığı anlarda müdahale edecekler. Sürücülerimizi uyarıyorum. Trafik kurallarına uysunlar. Kazaların büyük çoğunluğu trafik kurallarına uymamaktan kaynaklanıyor. Hız yapmasınlar. Emniyet kemerlerini taksınlar. Bunun yanında en önemlisi sakin ve sabırlı olsunlar. Bir iki saat geç kalmaktan hiçbir şey kaybetmezsiniz. Biz yine görev başında olacağız. Bölgemizde dönüş yolunda da trafik kazalarının meydana gelmemesi en büyük dileğimiz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.