Son Dakika

• No Posts Found

SÖKEGÜCÜ YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

İsmail Eravcı
Sökegücü’nde yetişen Hakan Denizci Karşıyaka Spor Kulübü ile profesyonel sözleşme imzaladı.
Futbol sezonu sona erdi. Yaz döneminde transfer çalışmaları başladı. Profesyonel kulüpler daha az maliyetli kadrolar kurmak için amatör kulüplere yöneldiler. Sökegücü Spor kulübü futbolcuları da profesyonel lig takımlarının gözdesi haline geldi. Sökegücü sporcularından Hakan Denizci Türkiye’nin köklü kulüplerinden Karşıyaka ile sözleşme imzaladı.
Sökegücü Spor Kulübü Başkanı Haluk Akyaldız yaptığı açıklamada, Sökegücü’nün Söke’nin ilk alt yapı takımı olduğunu belirterek “10 yıldır kesintisiz olarak Söke’de futbola hizmet ediyoruz. Söke’nin gençlerine futbola sevdirmeye çalışıyoruz. Bu 10 yıllık süre içinde gelen sporculardan bir kuruş bile aidat parası almadık ve bu işi gönüllü yapıyoruz. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Sporcularımızdan Hakan Denizci profesyonelliğe adım attı. Kendisi Karşıyaka ile profesyonel sözleşme imzaladı. Bizde büyük gurur duyduk. Futbolcumuza elimizden gelen kolaylığı gösterdik. Evraklarını teslim ederken tek kuruş bile ücret talep etmedik. Biz Sökegücü olarak Söke’nin çocuklarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bir oyuncumuzun daha önünü açmaktan son derece mutluyum. Açmaya devam edeceğiz” dedi.
BİR TAKIMIMIZ PROFESYONEL LİGDE OLMALI
Söke’de futbolun gelişmesi için öncelikle hedef takımın olması gerektiğini söyleyen Haluk Akyaldız “Bu hedef takımda Sökespor’dur. Bugüne kadar yanlış yönlendirmeler, hatalı uygulamalar nedeniyle Sökespor bir türlü istediği yere gelemedi. Söke’de Sökespor hedef takım olursa çok başarılı çalışmalar yapılabilir. Söke’nin çocuklarını başka il ve ilçelerde takım ararken Sökespor başka yerlerden futbolcu getiriyor. Kendi çocuklarına dönüp bakmıyor bile. Bu yanlış bir uygulama” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.