Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BU SENE DE SÜPERSİZ KALDI

İsmail Eravcı
Kuşadası’dan 3, Didim’den 2 ve Koçarlı’dan ikişer takımın bulunduğu Aydın Süper Liginde Söke takımı yok.
Aydın Süper ligi bu sene iki grupta oynanacak. Grupların henüz belirlenmediği süper Amatör kümede Söke’nin bu sezonda takımı yok. Büyükler Birinci amatör kümede mücadele eden Söke takımları gruplarında ilk ikiye girerek süper lige yükselemediler. Koçarlı’nın bile iki temsilcisinin bulunduğu Aydın Amatör Süper liginde Söke’nin yıllardır temsilcisi bulunmuyor. Yeni statüsü gereği kulüp yöneticilerin bir araya gelmesiyle yapılacak olan toplantıda gruplar belirlenecek.
Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından Temmuz ayında yapılması planlanan toplantının tam tarihi önümüzdeki günlerde belirleneceği ve kulüplere bildirileceği belirtildi. Geçtiğimiz sezon başında alınan kararla yeni sezonun 2 grup halinde oynanması kesinleşen Aydın Amatör Süper Ligi’nde; 6 Efeler takımı, 3 Kuşadası takımı, 2 Didim takımı, 2 Koçarlı takımı, 1 Germencik, 1 Çine, 1 Bozdoğan, 1 İncirliova, 1 Buharkent, 1 Kuyucak ve 1 Nazilli takımı mücadele edecek. Söke takımları ise 4 yıldır bir türlü Aydın Süper amatör kümeye yükselemediler. Sezon başında Büyükler Birinci Amatör Kümede ilk iki takımın süper lige yükseleceğinin açıklanmasına rağmen bu fırsatı ellerinin tersiyle iten Söke takımları süper ligde olmayacaklar.
İşte yeni sezonda Aydın Amatör Süper Lig’de ilçesini temsil ederek mücadele edecek olan takımlar; EFELER İLÇE TAKIMLARI; Aydınspor, Aydınspor 1923, Aydın Büyükşehir Belediyespor, Tepecik Tuğlaspor, Kardeşköyspor ve Merkez Yeniköyspor. KUŞADASI İLÇE TAKIMLARI; Kuşadasıspor, Kuşadası Trabzon Gençlikspor ve Davutlar Belediyespor. DİDİM İLÇE TAKIMLARI; Didimspor ve Didim Belediyespor. KOÇARLI İLÇE TAKIMLARI; Koçarlı Menderesspor ve Koçarlı Belediyespor. KUYUCAK İLÇE TAKIMI; Pamukörenspor. BUHARKENT İLÇE TAKIMI; Ortakçıspor. NAZİLLİ İLÇE TAKIMI; İsabeyli Şırlanspor. BOZDOĞAN İLÇE TAKIMI; Bozdoğan Belediyespor.
ÇİNE İLÇE TAKIMI; Çine Madranspor İNCİRLİOVA İLÇE TAKIMI; İncirliova Belediyespor. GERMENCİK İLÇE TAKIMI; Germencikspor

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.