Son Dakika

• No Posts Found

BAYRAM SONRASI VÜCUDU KAÇAMAKLARDAN ARINDIRIN

Ramazan bayramını geride bıraktık.Bayram sürecinde tatlılar,çikolatalar,bol etli yemekler,sarmalar,dolmalar,börekler derken bunları gereğinden fazla tüketmiş, porsiyon miktarlarını ayarlayamamış olabiliriz.Özellikle bu hafta daha hafif beslenerek bayramda aldığımız fazlaca kalorileri vücuttan göndermek mümkün.Bunun için size birkaç tüyom olacak.

1)BOL BOL SU İÇİN
Bayram gezmeleriydi,tatillerdi derken yoğun bir süreç geçirdik.Bu tempoda gereği kadar su içmemiş hatta yerine bolca çay,kahve veya gazlı içecekler,meşrubatlar içmiş olabilirsiniz.Vücudu toksinlerden arındırmak için bu sıcak havalarda en az 2.5 litre su için.

2)ET TÜKETİMİNİ
MİNİMUMA İNDİRİN
Bayram sofraları normal zamanlara göre daha zengin olur.Dolayısıyla bolca et türevleri tüketilmiş olabilir.Özellikle kırmızı etin fazla tüketilmesi vücutta toksik etki yaratıyor.Eğer bu süreçte bolca et kaynaklı yiyecekler tükettiyseniz bu hafta hem öğle hem akşam yemeklerince zeytin yağlı hafif sebze yemekleri tercih edin.Vücudunuzu arındırın.

3)ÖĞÜNLERİNİZİ DAHA
HAFİF GEÇİRİN
Normal besin tüketiminize oranla biraz daha hafif beslenmeniz,vücudunuzun önceden yaptığı kaçamak yiyecekleri uzaklaştırmasına yardımcı olur.Kesinlikle aç kalmayın veya öğün atlamayın.Sadece biraz daha hafif beslenin.Örneğin öğle yemeklerinizi sadece bir kase çorba ve semiz otlu yoğurt ile geçirebilirsiniz.

4)BİR HAFTA BOYUNCA TATLILARI HAYATINIZDAN ÇIKARTIN
Bayram boyunca eminim bolca tatlı ve şekerleme yediniz.Basit şeker içeren bu besinler kan şekerini ani yükselterek insülin metabolizmasına ciddi zarar verirler.Bu tarz yiyeceklerin sağlıklı beslenmede yeri yoktur,diyetlerden tamamen çıkartılması gerekir.Ancak bunu başaramıyorsanız en azından bayram sonrası bir hafta şekersiz beslenme uygulayın.Günde bir porsiyon taze meyve tüketerek şeker isteğinizi dengeleyebilirsiniz.

5)BOL BOL SEBZE TÜKETİN
Sebzeler içerdikleri vitamin ve mineraller ile vücudu toksik maddelerden çok güzel temizleyip detoks yaptırırlar.Mevsimine uygul bol bol sebze bulma imkanımız var.Lütfen öğünlerinizde çiğ ve pişmiş sebzeleri arttırın.Yeşil yapraklı sebzelerin suyunu sıkıp içebilirsiniz.
Umuyorum herkes güzel bir bayram geçirmiştir.Bu süreçte yediklerine dikkat edenleri tebrik ediyorum.Kendini kontrol edemeyip fazla kaçıranları ise bu arınma diyetine davet ediyorum.Sağlıkla kalın.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.