Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

İsmail Eravcı
Söke Belediye Meclisi’nin Haziran ayı meclis toplantısı dün saat 16.00’da Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel Başkanlığında toplanarak gündemindeki maddeleri karara bağladı. Söke Belediyesi Haziran Ayı meclis toplantısına mazeretleri nedeniyle MHP grubundan Metin Sakalar, Mustafa Bakırcı ve Mestan Yeşil ile CHP grubundan Süleyman Yörük katılmadılar.
Saygı duruşu ile başlayan Meclis toplantısında, Kazanım Enerji Yatırım Üretim ve Ticaret A. Ş.’ nin müracaatına istinaden; Avşar, Serçin ve Yeşilköy Mahalleleri sınırları içerisinde Rüzgar Elektrik Santrali (RES) kurulması amaçlı hazırlanan 1/ 1000 ölçekli Uygulama İmar Planı önerisinin onayı talebinin 3194, 5393 ve 5216 sayılı kanunların ilgili maddeleri kapsamında İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Söke Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden gelen önerge ile Söke Belediyesine 05.03.2019 tarihli dilekçe ile müracaat eden 2 Bey Yapı Konut İnş.Taah.Pet.Ürün.Paz.ve San.Tic.Ltd.Şti.; Çeltikçi Mahallesi 1054 ada 6 parselin tapusunun yüklenicide kalarak sözleşmenin karşılıklı mutabakat ile feshini talep ettiği belirtilerek, taşınmaza 06.03.2018 tarihinde 5 milyon TL. ipotek kurulduğu ve yükleniciyle imzalanan 14.09.2017 tarihli sözleşmenin 33.4 maddesi uyarınca feshinin uygun olup olmadığı, yüklenicinin vermiş olduğu 288 bin TL. tutarlı kesin teminatın iade edilip edilmeyeceği hususlarının Plan Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonuna havale edilmesi Söke Belediye meclisinin oy birliği ile kabul edildi.
Zabıta Müdürlüğü’nün önergesinde ise Belediyeye müracaat eden Ali ÖZAR; Yenicami Mahallesi Malkoç Sokak A Blok No :1/1 adresinde bulunan “Yakamoz Kafe” işyerinde “Hafif İçki Satışı” yapma talebi Hasan Turhan’ın karşı oyuna karşın oy çokluğu ile kabul edildi.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün önergesi üzerine; 2019 yılı Ağustos Eylül ayları içerisinde Romanya’nın Alba Lulia Kenti Scoala Gimnaziala Okulunun davetlisi olarak gidecek heyette yer alması istenilen meclis üyesinin konaklama vb. masrafları okul tarafından karşılanacağı belirtilerek, ulaşım vb. masrafları için 6245 sayılı harcırah kanunu hükümlerine göre belediye bütçesinden karşılanması kararlaştırılırken meclis üyesi ismi CHP’den Fuat Eren Gül’ün gitmesi oy birliği ile kabul edildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.