Son Dakika

• No Posts Found

BAŞKAN LEVENT TUNCEL’DEN TARTIŞILACAK SÖZLER

Tuncel: Devlet bizden 30 milyon TL. borcumuz karşılığında yılda 8 milyon TL. faiz alıyor ama 30 milyon TL değerindeki gayrimenkullerimizin üzerine hiçbir bedel ödemeden okul, cami, lojman yapıyor. Bu sorunu çözeceğimize inanıyorum. Mahsuplaşmaya gideceğiz. Bu da bizi önümüzdeki 5 yıl için 40 milyon TL. faiz borcundan kurtaracak
İsmail Eravcı
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Süleyman Toyran yönetiminin 60 kişiyi yanlış işlem yaparak işten çıkarması nedeniyle tazminat ödemekle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, belediye avukatlarının bunun üzerinde çalıştığını söyledi. Tuncel bu arada ilk defa Belediyenin SGK borcu ödediğini söyledi.
Levent Tuncel yaptığı açıklamada “Bize muhasebeden gelen borç durumu 72 milyon 999 bin TL. olarak geldi. Şu anda avukatlarımız çalışmalar yapıyorlar. Sanıyorum geçmişte işçi çıkarmaları ile ilgili bir hata yapılmış. Yaklaşık 60 kişi civarında kişinin işten çıkarma işleminin yanlış yapıldığı ortaya çıktı. Bununla ilgili bu kişilerin mahkemeye başvurduğu ve bunların elde edeceği tazminat gelirlerinin ne olacağını avukatlarımız ortaya çıkaracak. Bu rakamın birkaç milyonun altında olmayacağını düşünüyorum.

GEÇEN AY İLK DEFA SİGORTA BORCU ÖDEDİK
72 milyon 999 bin TL. bir borç görünüyor. Biz bunlardan bir kısmını geçen ay ödedik. Geçen ay ilk defa 1 milyon 309 bin 588 TL. sigorta parası ödemişiz. Geçen ay yine 4 milyon 504 bin TL. esnafa borçlarımızı ödedik. 8 milyon 644 bin TL. personel maaşı ödedik. Toplam 15 milyon 290 bin TL. para ödemişiz.

BANKADA PARAMIZ VAR
Bankadan 3 milyon TL. kredi aldık. Şu anda banka mevcut hesabımız 985 bin TL. olarak görünüyor. Artı 3 milyon 450 bin TL’de bankada vadeli mevduatımız var. Şu anda Söke Belediyesinin parası yok diyenler yanlış biliyor.

DEVLET 30 MİLYON TL. DEĞERİNDEKİ GAYRİMENKULLERİMİZİN ÜZERİNE İNŞAAT YAPMIŞ
Bizim yaptığımız incelemelerde bizim yaklaşık 30 milyon TL. değerindeki malımızın üzerine yani arsalarımızın üzerine devlet okul yapmış, cami yapmış, konut yapmış. Şu ana kadar bunlarla ilgili bize herhangi bir para ödemesi yapmamış. Fakat biz 30 milyon TL.lik devlete olan borcumuz için yılda yaklaşık 8 milyon TL. devlete faiz ödemişiz. Geçtiğimiz 5 yılda bu olay devam etmiş. Yani biz 5 yılda toplam 40 milyon TL. faiz ödemişiz. Yani devlet bizim mülklerimizin üzerine tesisleri yapmış. 5 yıl önce bu sorun çözülmüş olsaydı biz bugün yaklaşık 40 milyon TL. faizi ödemeyecektik. Biz göreve geldikten sonra bunu bütün birimlere yazdık. Süleyman Toyran bununla ilgili bir tanesine yazmış, cevap alamadıkları için arkasını bırakmışlar. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Gerekirse bu konuyla ilgili Ankara’ya da gidiyoruz. Bu 30 milyon TL. borcu çözeceğimize inanıyorum. Mahsuplaşmaya gideceğiz. Bu da bizi önümüzdeki 5 yıl için 40 milyon TL. faiz borcundan kurtaracak. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Başka çalışmamızda var. Ama bu önemli. Bizim 5 yılda 40 milyon TL. faiz ödememiz, 40 milyon TL. yatırım yapmamamız anlamına geliyor. Sadece faiz öderiz.
Tapuları Söke Belediyesinde olan mülklerden bahsediyorum. Bir tane değil, çok sayıda lojman okul cami yapılmış mülk var. Bunlarla ilgili değişim yapılmış olsa tapuları belediyede olmaz. Örneğin şu anda Yenikent ilk ve ortaokulunun yeri 9 bin 700 metre. Burası şu anda bizim. Bu sorunu çözeceğiz. Devlet bizden faiz alırken 30 milyon TL.Lik mülkümüzün üzerine okul, cami, lojman yapmış ve bedelsiz kullanıyor” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.