Son Dakika

• No Posts Found

KAVURUCU SICAKTA ANTRENMAN

İsmail Eravcı
Bayanların futbol aşkı engel tanımıyor. Futbolda liglerin sona ermesiyle birlikte erkeklerde sporcular yaz tatiline girerken, bayanlarda ise lig sanki yeni başlamış havası var. Söke Latmos Sayrakçı Spor Kulübü bünyesinde kurulan bayan futbol takımı engel tanımıyor. Erkeklerin özellikle yazın gündüz antrenmanlarında zorlandıkları görülürken, bayanlar ise sıcağa aldırmadan çalışmalarını sürdürüyorlar.
Yakıcı sıcak altında çalışmalarını sürdüren bayan futbolcular hedeflerinin öncelikle 3 lig olduğunu belirtirken, gece gündüz çalışarak şampiyonluk hedeflediklerini söylediler. Söke Latmos Sayrakcı Spor Kulübü Bayan futbol takımı Kaptanı Damla Akgüneş, yeni transferleri Ayşenur Çankaya ile güçlendiklerini söyledi. Söke’de ilk olmanın zorluklarının yanında avantajlarının da bulunduğunu söyleyen Damla Akgüneş “Biz bir hedef koyduk. Bu sene Bayanlar üçüncü futbol liginde mücadele edeceğiz. Üçüncü ligde mücadele etmek kolay değil. Kendimizi hazır tutmak istiyoruz. Bunun içinde haftanın belirli günleri Söke İşletme Fakültesi Halı sahasında antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Bu böyle ligler başlayana kadar devam edecek. Sıcakta antrenman zor. Ama acı çekmeden başarı da gelmiyor. Yeni transferimiz takım için hayırlı olsun. Ayşenur Çankaya çok tecrübeli ve çok çalışkan bir kişiliğe sahip. Takıma geldiği için çok memnun ve takım için hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Yeni transfer Ayşenur Çankaya yaptığı açıklamada “Takıma geldim, başarılı olacağımı düşünüyorum. Özellikle hedefin üçüncü lig olması bizleri daha fazla motive ediyor. Futbolda erkekler kadar bayanlarında başarılı olacağını ispatlamak istiyoruz. Futbol bir takım oyunu ve biz sahada bu takım oyununu en iyi şekilde oynayacağız. Maçların başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.