Son Dakika

• No Posts Found

KURTBEYOĞLU: KAYMAKAMLIĞIMIZCA SOKAK DÜĞÜNLERİNE İZİN VERİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

İsmail Eravcı
Yaz mevsimi ile birlikte sokak düğünleri sezonu da açıldı. Yazın hemen her sokakta bir düğüne rastlamak mümkün. Sokak düğünleri çevreyi rahatsız ederken, gecenin ilerleyen saatlerindeki gürültü kirliliği ise çevre sakinlerini canından bezdiriyor. Konu Söke İlçe genişletilmiş güvenlik kurulu toplantısında gündeme geldi. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada, Söke Kaymakamlığınca hiçbir şekilde sokak düğünlerine izin verilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.
Sokak düğünlerinin ilçede yasak olduğunu söyleyen Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu “Zorunluluk dışında sokak düğünlerine izin vermemiz mümkün değil. Çünkü sokak kamu malı ve kamuya ait. Bu her yerde olmuş. Düğün salonu sahipleri haklı olarak bundan muzdaripler. En önemlisi mahalleli muzdarip. Yan komşuda hasta var, cenaze çıkmış zammur zummur davul çalıyoruz. Kabul edilebilir bir şey değil. Şahsen de kabul edebileceğim bir durum değil. Hiç bir şekilde, hiçbir zaman Kaymakamlığımızca sokak düğünlerine izin verilmesi söz konusu değil. Tekraren duyuruyorum bunu. Düğünlerin en geç saat 24.00’te bitirilmesi gerekiyor” dedi.
Okul bahçelerinin özellikle yaz aylarında düğünlere açılması ile ilgili muhtarlardan gelen talebe ise Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “Okul bahçeleri düğünlere tahsis edilemez. Bakanlığın bu konuda genelgeleri var. Bu konuyla ilgili çok ciddi sorunlar yaşadık. Alkol giriyor, başka şeyler giriyor. Okul bahçelerinin o anlamda kullanılmasını bende doğru bulmuyorum açıkçası. Ama düğün salonlarının yetersiz olduğu kanaatinde değilim, biraz saatiyle oynarsanız yeterli bence. Çokça düğün salonu var zaten.

Dışarıda kır düğün salonu gibi kullanılacak restoranlar da var. Geçen yıl düğün salonlarının sahiplerinin bir kısmı bana geldi. Biz indirim yapalım, ancak bu sokak düğünleri yapılmasın önerisinde bulundular. Tamam dedik. Onu bir kampanyaya dönüştürüp duyurusunu yapamadık ama Onlarda kimsenin gelmediğinden yakınıyorlar” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.