Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 21 BİN 562 ÖĞRENCİ BUGÜN KARNE ALIYOR

İsmail Eravcı
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı bugün sona eriyor. Söke’de Temel eğitim okulları olarak bilinen ilkokullar ve ortaokullarda 14 bin 988, ortaöğretim kurumlarında 6 bin 45 ve anaokullarında 529 öğrenci olmak üzere 21 bin 562 öğrenci karne alarak 3 aylık tatile girecekler. Ayrıca bu okullarda görevli 1526 öğretmen de tatile giriyor.
2018-2019 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Karne Töreni bugün saat 11:30’da Sayın Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun katılımıyla Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulunda düzenleneceği bilgisi verildi. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı bugün sona erecek olan Eğitim Öğretim yılı ile ilgili yaptığı açıklamada “2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 14 Haziran 2019 Cuma günü itibariyle tamamlanmış olup 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacaktır. İlçemizde 21562 öğrencimiz ve 1526 öğretmenimiz tatile çıkacaktır. 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılının başarılı, huzurlu ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan tamamlanması bizi memnun etmiştir.
İlçemizde eğitim öğretim faaliyetleri yanında Sayın Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu himayelerinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürüttüğümüz 29 ayrı eğitim projesi ile çocuklarımızın ilgi duydukları alanlarda faydalı bir uğraş içinde olmalarını ve akademik, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağladık. Mobil bağımlılık ve madde bağımlılığı ile mücadele etmek, hareketli yaşam sağlamak için iki dönemde bu projeler kapsamında faaliyetlerimizi sürdürerek binlerce öğrencimiz ve yüzlerce öğretmenimiz ile idarecimizin aktif görev almasını sağladık.
Öğrencilerimiz yaklaşık üç aylık bir yaz tatiline girecekler. Tatilde öğrencilerimizin bir yandan dinlenirken diğer taranan bol bol zeka ve sokak oyunları oynamalarını, kitap okumalarını, hayallerini anlatacak hikayeler yapmalarını, büyüklerini, akrabalarını ziyaret etmelerini, yakın yerlerdeki tarihi, turistik ve kültürel yerleri gezmelerini, aileleri ile bol vakit geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Oyun tercihlerinde de dijital bağımlılığa yol açan bilgisayar ve tablet oyunları yerine fiziksel aktivite gerektiren sportif oyunlar ile arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirebilecekleri akıl ve zeka oyunlarına öncelik vermelerini arzu ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir tatil dilerim” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.