Son Dakika

• No Posts Found

MUHTARLAR: TEBRİKLER BİTSİN, HİZMET BAŞLASIN

İsmail Eravcı
Söke Muhtarlar Derneği Başkanı ve Güneyyaka Mahalle Muhtarı Ali Çıtak, Demirçay Mahalle Muhtarı Mustafa Altın ve Bayırdamı Mahalle Muhtarı Rafet Can, yerel seçimlerin üzerinden 2,5 ay geçmesine rağmen Söke Belediyesinde tebriklerin bir türlü bitmediğini belirterek, diğer ilçelerde belediye başkanlarının 2-3 defa muhtarlarla toplantı yapmalarına rağmen Söke belediyesinin henüz daha toplantı yapmadığını söylediler.
Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çıtak beraberinde Bayırdamı Mahalle Muhtarı Rafet Can, Demirçay Mahalle muhtarı Mustafa Altın ile birlikte yaptığı açıklamada “Yerel seçimlerin üzerinden 2,5 aylık bir süreç geçti. Bu 2,5 ayda mahallelerde hiçbir şey yapılmadı. 2,5 aylık süreyi Söke Belediye Başkanımız tebrikleri kabul etmekle geçirdi. Oysa Söke’nin yapılacak çok şeyi var. Mahalleye dönüşen köylerin büyük çoğunluğuna hiçbir şey yapılmadı. Mahallelerde 2,5 aydır yaprak kıpırdamıyor. İşin ilginç yanı Aydının diğer ilçelerindeki belediye başkanları mahalle muhtarlarıyla toplantılar yaparak çalışma takvimlerini çıkardılar. Bazı belediye başkanları iki hatta üç defa muhtarlarla toplantılar yaparak çalışma takvimlerini belirlediler. Bu durum bizi üzüyor. Çünkü Söke belediye başkanımız Levent Tuncel şu ana kadar muhtarlarla tek bir toplantı dahi yapmadı. Bekliyoruz muhtarlarla ne zaman toplantı yapacak diye. Bizlerde tebrik ziyaretlerine gittik. 3’erli, 5’şerli gruplar halinde toplantılar yaptık. Ancak genel bir muhtarlar toplantısı yapılmadı. Söke Kaymakamımız seçimden hemen sonra muhtarlarla bir araya geldi ve bizi dinledi. Yeni seçilen muhtarlarla tanıştı.
Ancak Söke Belediyesinde şu ana kadar genel bir muhtarlar toplantısı olmadı. Bizlerin işi asıl belediye başkanları ile. Çünkü hizmeti belediye başkanları yapıyor. Yol, sokak, temizlik gibi pek çok sıkıntımız var. Bu sorunların çözülmesi için bir çalışma takvimi çıkarılmalıdır. Bu çalışma takvimi için bizlerin görüşleri alınmalıdır. En kısa zamanda Söke Belediye Başkanımızdan toplantı bekliyoruz” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.