Son Dakika

• No Posts Found

DÜĞÜN VE ASKER EVİ YAS EVİ OLMASIN PROJESİ DEVAM EDİYOR

İsmail Eravcı
Söke Kaymakamlığı himayelerinde sürdürülen Düğün ve Asker Evi Yas Evi olmasın projesi çalışmaları büyük bir hızla sürdürülüyor. Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ilanlar Söke merkez ve Savuca olmak üzere 9 mahalle muhtarlığının yanı sıra tüm düğün salonlarına dünden itibaren dağıtılmaya başlandı. Düğünlerde silah atmanın tehlikelerinden söz edilerek yapılması gerekenler anlatıldı. Mahalle Muhtarlıklarına verilen afişlerde “Mahallelerinde yapılacak olan Düğün, Nişan ve Asker Eğlencelerinde; Tabanca ve benzeri silahlarla ateş edilmemesi, havai Fişek ve benzeri ses çıkartan maddelerin atılmaması , konvoylarda Trafiği Tehlikeye Düşürecek davranışların yapılmaması geriyor. Muhtarlarımız bu konularda sohbet niteliğinde bilgilendirme konuşmaları germektedir” denildi.
Düğün salonlarına asılan afişlerde de “Düğün Salonu / Orkestra Grubu Yetkilisince; Katılımcılara Uyarıcı Metin Bilgisi Okunarak Bilgilendirme Yapılmalıdır. Tabanca ve benzeri silahlarla kesinlikle ateş etmeyelim. Düğün sırasında ve sonrasında trafiği tehlikeye düşürmeyelim. Korna ve benzeri aletlerle çevreyi rahatsız etmeyelim, eylenmeyi abartmayalım. Kimsenin ne canına, ne malına ne de huzuruna bir zararımız olmasın. Başkalarının hakkını üzerimize almayalım.
Mutlu olalım, mutlu kalalım. Bugüne kadar hiç kimse havaya silah sıktı diye kahraman olmadı, fakat katil olup hapse giren çok. Mutluluk ve sevinçlerimiz başkasının üzüntüsü olmasın. Duyarlı insanlar için bu bir görevdir. Bugün ona olan yarın bizedir, sizedir, hepimizedir” uyarısında bulunuldu.

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü ilgilileri projenin Söke’de uygulanması için her kesimle işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, proje kapsamına mahalle muhtarlarının da alındığı belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.