Son Dakika

• No Posts Found

MAHALLENİN TAMAMININ DOĞAL GAZ İLE BULUŞMASINI İSTİYORUZ

İsmail Eravcı
Söke Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı Mahalle sakinlerinden gelen talepler üzerine mahallede doğalgazın yaygınlaştırılması için çalışma başlattı. Vatandaşlardan gelen talepleri yazılı hale getirmeye başladıklarını söyleyen Hanaylı, özellikle mahallenin çarşı bölümünden çok sayıda doğal gaz talebinin kendisine ulaştığını söyledi.
Galip Hanaylı yaptığı açıklamada “Konak Mahallesi’nin yaklaşık 3’te birinde şu anda doğal gaz var. Mahallenin Koçlar Caddesi ile muhtarlık binası arasındaki kalan kısmında doğalgaz var. Aydın Caddesinin alt kısımlarında kalan yerlerde doğan gaz yok. Yeni bir çalışma başlattık. Vatandaşlardan doğal gaz istediklerine dair dilekçeleri alıyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 100 dolayında dilekçe aldık. Bu sayıyı 500’e çıkarmak istiyoruz. Doğalgaz talepleri ile ilgili dilekçe sayısı 500’ü bulunca dilekçeleri kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu’na teslim edeceğiz. Sorunu geçtiğimiz günlerde Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu’na iletmiştik. Kendisi doğal gaz talep edenlerden dilekçe almamı istemişti. Bende matbu bir dilekçe hazırladım ve vatandaşların doğal gaz taleplerini alıyorum. Konak Mahallesinde doğalgaz istiyorum deyip de doğal gaz alamayan tek bir ailenin kalmaması için çalışıyoruz. Bilindiği gibi mahallenin Aydın caddesi alt kısmında kalan yerde doğal gaz yok. Öncelikli hedefimiz Aydın Caddesi ile İstasyon caddesi arasında kalan kısmı doğal gaz ile tanıştırmak. Söke’nin kenar mahallelerinde doğal gaz var. Ama çarşı merkezinde doğal gaz yok. Bu konuda esnaflarımızdan ve konut sahiplerinden çok fazla talep var.

Bu bölgeye hemen doğal gazın gelmesini istiyoruz. Ancak Aydın gaz yetkilileri 2019 yılında Söke’ye doğal gaz yatırımının olmadığını söylüyorlar. Vatandaşın burada bir talebi var. Bu talebin karşılanmasını istiyoruz. Kaymakamımız doğal gaz talep dilekçelerinin kendisine verilmesini istedi. Bizde talep dilekçe sayısı 500’e çıkınca kaymakamımıza dilekçeleri vereceğiz. Konak Mahallesi olarak mahallenin en az 3’te ikisinin doğal gazla ısınmasını istiyoruz. Önceliğimiz bu. Vatandaşın taleplerini ilgililere iletiyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.