Son Dakika

• No Posts Found

ATATÜRK PARKININ YENİDEN DÜZENLENMESİNİ İSTİYORUZ

İsmail Eravcı
Söke Konak Mahallesi sınırları içinde bulunan şehir parkı olarak da bilinen Söke Atatürk Parkı’nın yeniden düzenlenerek vatandaşların hizmetine sunulması istendi. Söke Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı şehir merkezindeki tek parkın Atatürk Parkı olduğunu belirterek, parkın daha cazip hale getirilmesini istedi.
Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı Atatürk Parkı’nın bir zamanlar Söke’nin en önemli parklarından biri olduğunu belirterek “Ancak son yıllarda Atatürk Parkı kaderine terk edildi. Söke Belediyesi tarafından çalıştırılan Zeytin Dalı Park’ı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. İnsanlar bu parkta oturmak için sıraya giriyorlar. Çayın 1 TL olduğu diğer içeceklerinde çok daha ucuz olduğu zeytin dalı parkı büyük rağbet görüyor. Zeytindalı parkı demek kazanıyor ki Söke Belediyesi yeni parklar, kafeteryalar açma hazırlıkları içinde. Atatürk Parkı da bu şekilde değerlendirilebilir. İnsanlar akşamları Yenikent Zeytin dalı parkına gideceklerine Söke Atatürk Parkında eğlenebilirler. Fiyatlar ekonomik olursa Atatürk Parkında açılacak kafenin büyük ilgi göreceğini düşünüyorum.
Söke şehir merkezinde önemli bir park Atatürk Parkı. Ancak kaderine terk edilmiş durumda. Parkın yeniden düzenlenmesi durumunda harika bir park olacağını düşünüyoruz. Atatürk Parkı şu anda Aydın Büyükşehir Belediyesi hizmet alanı içinde. Büyükşehir ekipleri geliyorlar buradaki ağaçların bakımlarını yapıp gidiyorlar. Park içine yapılacak bir kafeterya ile her kesime hitap edilebilir. Aydın Büyükşehir Belediyesi parkı işletmek istemiyorsa Söke Belediyesine devretsin. Parkı Söke Belediyesi işletsin. Parkın bir başka eksiği ise yeterince ışıklandırma olmaması. Geceleri parkın içi çok ıssız oluyor. Oysa iyi bir aydınlatma ve cazip fiyatlarla Sökeliler Atatürk Parkına çekilebilir. Bunu yapmanın zor olduğunu düşünmüyoruz. Bundan dolayı insanlar gece Atatürk Parkı’nın içinden geçmeyi korkuyorlar. Oysa park geceleri özellikle bu yaz günlerinde cıvıl cıvıl olması gerekirken akşamları parkta sessizlik hakim. Atatürk Parkının vatandaşın ilgisini çekecek hale getirilmesini istiyoruz. Vatandaşın beklentisi bu şekilde. Eskiden çok ilgi görüyordu. Atatürk Parkı Zeytin Dalı Parkı formatına getirilirse çok daha güzel olacaktır. Büyükşehir Belediyesi’nden bunu bekliyoruz” dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.