Son Dakika

• No Posts Found

246 SÜRÜCÜ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

İsmail Eravcı
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2019 yılı Haziran ayı içerisinde yapılan denetimlerde 246 sürücünün ve 2 bin 499 aracın trafikten men edildiği bilgisi verilirken, yaşanan trafik kazalarında ise 7 kişinin öldüğü bilgisi verildi.
Konuyla ilgili Aydın valiliğinden verilen bilgide “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2019 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 165.061 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 23.081 araca 7.070.289 TL para cezası tatbik edilmiştir.
Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu 246 sürücü trafikten men edilmiş, kusurlarından dolayı 465 sürücünün ehliyetine el konulmuş, 2.499 araç trafikten men edilmiştir. Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2019 Haziran ayı içerisinde İlimiz sınırlarında maddi hasarlı 235, yaralamalı 361, ölümlü 7 olmak üzere toplam 603 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 526 vatandaşımız yaralanmış, maalesef 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.